Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5072
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Stomatolodzy zbadają jeleniogórskie przedszkolaki

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 25 października 2013, 7:40
Aktualizacja: Sobota, 26 października 2013, 7:31
Autor: Mea
Fot. KCM
Spotkanie "Pokolenie wolne od próchnicy" odbyło się w jeleniogórskim Przedszkolu nr 4. Chodzi o wczesne wykrywanie ognisk próchnicowych u dzieci w wieku przedszkolnym. Badania w „Czwórce” , ale także we wszystkich miejskich przedszkolach, przeprowadzi Karkonoskie Centrum Medyczne Clinic w Jeleniej Górze.

W konferencji wzięli udział rodzice dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 , przedstawiciele władz miasta oraz KCM Clinic. W czasie spotkania rodzice zostali zapoznani z celem akcji i sposobem jej realizacji.

Dr Monika Mikulicz-Pasler z KCM zwróciła uwagę na to, jak ważna jest świadomość rodziców o prowadzonej profilaktyce. Prawidłowa higiena jamy ustnej to podstawa, aby zapobiegać jak próchnicy.

Badanie dzieci odbędzie się w specjalistycznym gabinecie stomatologicznym w KCM Clinic, w obecności rodziców. Będzie polegało na sprawdzeniu stanu uzębienia przy użyciu standardowych narzędzi oraz za pomocą specjalnej kamery.

Ponadto przedszkolaki zapoznają się z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego oraz poznają zasady higieny jamy ustnej. KCM przygotował prezentacje bajek edukacyjnych, a każde dziecko wyjdzie z gabinetu z drobnym upominkiem. Po badaniu rodzice otrzymają pełną informację o stanie uzębienia dziecka oraz zalecenia profilaktyczno - lecznicze.

Patronat nad akcją objął Prezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~wieslaw . 25-10-2013 17:44
szukaja kasy jak zwykle dobra reklama
~Wolas 25-10-2013 18:08
W Podgórzynie jest stomatologia dla dzieci i to na NFZ
~zosiek 25-10-2013 21:46
Znowu narzekacie?? Ja tam akurat się bardzo cieszę. Tematem jestem zainteresowana od niedawna, i owszem, słyszałam o Podgórzynie, Kowarach itp. ale nie mam czasu ani ochoty telepać się z synkiem-przedszkolakiem po zajęciach do w/w mieścin. Już jesteśmy umówieni, od przedszkola 5 min. drogi, super akcja. Oby tylko mały nie był przestraszony i dał sobie obejrzeć ząbki :)
~diakon 25-10-2013 22:06
anestezjolog, kardiolog , bizneswoman, a teraz nawet ekspert od stomatologii - zaiste kobieta renesansu z tej Paslerowej....
~ 28-10-2013 16:43
Nie badaja- zle. Badaja-tez zle. Wybredny narodzik ci Jeleniogorzanie!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group