Wtorek, 16 sierpnia
Imieniny: Stefana, Emila
Czytających: 8227
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stomatolodzy zbadają jeleniogórskie przedszkolaki

Piątek, 25 października 2013, 7:40
Aktualizacja: Sobota, 26 października 2013, 7:31
Autor: Mea
Jelenia Góra: Stomatolodzy zbadają jeleniogórskie przedszkolaki
Fot. KCM
Spotkanie "Pokolenie wolne od próchnicy" odbyło się w jeleniogórskim Przedszkolu nr 4. Chodzi o wczesne wykrywanie ognisk próchnicowych u dzieci w wieku przedszkolnym. Badania w „Czwórce” , ale także we wszystkich miejskich przedszkolach, przeprowadzi Karkonoskie Centrum Medyczne Clinic w Jeleniej Górze.

W konferencji wzięli udział rodzice dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 4 , przedstawiciele władz miasta oraz KCM Clinic. W czasie spotkania rodzice zostali zapoznani z celem akcji i sposobem jej realizacji.

Dr Monika Mikulicz-Pasler z KCM zwróciła uwagę na to, jak ważna jest świadomość rodziców o prowadzonej profilaktyce. Prawidłowa higiena jamy ustnej to podstawa, aby zapobiegać jak próchnicy.

Badanie dzieci odbędzie się w specjalistycznym gabinecie stomatologicznym w KCM Clinic, w obecności rodziców. Będzie polegało na sprawdzeniu stanu uzębienia przy użyciu standardowych narzędzi oraz za pomocą specjalnej kamery.

Ponadto przedszkolaki zapoznają się z wyposażeniem gabinetu stomatologicznego oraz poznają zasady higieny jamy ustnej. KCM przygotował prezentacje bajek edukacyjnych, a każde dziecko wyjdzie z gabinetu z drobnym upominkiem. Po badaniu rodzice otrzymają pełną informację o stanie uzębienia dziecka oraz zalecenia profilaktyczno - lecznicze.

Patronat nad akcją objął Prezydent Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group