Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 8404
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Stawiają na rozwój wszystkich i wszystkiego

Środa, 21 października 2009, 8:10
Aktualizacja: 8:10
Autor: Ania
REGION: Stawiają na rozwój wszystkich i wszystkiego
Fot. Organizator
Minister Środowiska, Maciej Nowicki gościł na VII międzynarodowej konferencji „Edukacja dla zrównoważonego rozwoju”. Rozpoczęła się ona w minioną niedzielę i trwała do wczoraj. Bierze w niej udział 150 osób.

Konferencja zbiega się z ogłoszoną przez ONZ na lata 2005-2014 Dekadą Edukacji dla Zrównoważonego Rozwoju. Jednym z jej celów jest więc ocena zadań, jakie w związku z tym przedsięwzięciem są wykonywane, w szczególności tego jak bardzo są one zaawansowane. Istotna jest także wymiana doświadczeń, związanych z edukacją.

Debaty wiązały się z edukacją dotyczącą trzech ładów: ekonomicznego, środowiskowego i społecznego. Dla organizatorów ważne jest także zainteresowanie tymi tematami polityków i media. – Trzeba uzmysłowić ludziom, że nie tylko ekonomia jest ważna, ale także ochrona środowiska i społeczeństwo, w tym także ład polityczny – usłyszeliśmy. Podczas konferencji omawiano więc m. in. tematy ; „Edukacja dla zrównoważonej polityki” – władza czy służba publiczna? „Podstawy aksjologiczne edukacji dla zrównoważonego rozwoju”, „Zrównoważony rozwój a społeczna odpowiedzialność mass-mediów”.

VII Międzynarodowa Konferencja „Edukacja dla zrównoważonego rozwoju” odbyła się w Hotelu Las w Szklarskiej Porębie pod patronatem Ministra Środowiska, Polskiego Komitetu do spraw UNESCO, Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu . Jej organizatorami są m.in. Katedra Zarządzania Jakością i Środowiskiem Wydział Gospodarki Regionalnej i Turystyki Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Polsko-Niemiecka Sieć Naukowców na Rzecz Zrównoważonego Rozwoju i inni. Przewodniczącym Komitetu Organizacyjnego Konferencji był profesor Tadeusz Borys, wiceprzewodniczącymi – prof. Bazyli Poskrobko oraz dr Tadeusz Pindór.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group