Superliga: Start wygrał wojnę nerwów

Sobota, 14 września 2013, 23:46
Aktualizacja: Niedziela, 15 września 2013, 11:47
Autor: red.
W drugiej kolejce PGNiG Superligi KPR Jelenia Góra nie sprostał na własnym parkiecie zespołowi Startu Elbląg. po emocjonującym spotkaniu jeleniogórzanki przegrały 25:28 (11:12).

Po porażce na inaugurację ligi z mistrzem Polski, kibice zgromadzeni w hali przy ul. Złotniczej liczyli na zwycięstwo w drugiej kolejce, w której przeciwnikiem jeleniogórzanek był Start Elbląg. Od pierwszych minut na parkiecie toczyła się wyrównana walka, w 9. minucie Kozłowska obroniła rzut karny, a dwie minuty później Michalak rzuciła się w pole karne kończąc kontrę żółto-niebieskich golem na 4:2. Chwilę później bramkarka KPR-u ponownie wybroniła rzut karny i wydawało się, że miejscowe z każdą minutą nabiorą wiatru w żagle w drodze po końcowy sukces. Plany pokrzyżowały się po karze 2-minutowej dla Wiertelak, z której skorzystały przyjezdne i wyrównały stan meczu na 4:4, by po chwili prowadzić różnicą dwóch bramek. W 19. minucie na tablicy wyników było 6:7, ale gospodynie ekspresowo wzbogaciły się o 2 trafienia wychodząc na prowadzenie 8:7. Pierwsza połowa do końca obfitowała w emocje, a jej kulminacyjnym momentem była ostatnia akcja pierwszych 30 minut, kiedy to Aleksandrowicz uratowała swój zespół przed remisem do przerwy żegnając się z parkietem za trzecią karę indywidualną.

Po zmianie stron obie ekipy grały zrywami, najpierw KPR przegrywał 13:16, by w 40. minucie po golach Uzar, Michalak i Wiertelak doprowadzić do remisu po 17. Następnie przyjezdne dopisały do swojego dorobku 3 bramki, ale i tym razem podopieczne Małgorzaty Jędrzejczak doszły na 19:20. Na kwadrans przed końcem kapitalną interwencją w sytuacji sam na sam popisała się Kozłowska, ale mimo dobrego okresu gry miejscowe ponownie pozwoliły rywalkom odskoczyć. Elblążanki w osłabieniu strzeliły gola na 21:25 i gdyby nie m.in. Ola Uzar to zakończyłyby się emocje w tym spotkaniu. Skrzydłowa naszej drużyny wraz ze swoją imienniczką Tomczyk poprawiły rezultat na 24:26, doprowadzając do wrzenia trenera gości, który poprosił o czas w 56. minucie. Po wznowieniu gry czerwoną kartkę za trzecią karę obejrzała Wiertelak i do końcowej syreny padła tylko jedna bramka autorstwa Wolskiej. KPR przegrał 25:28 i na pierwszą wygraną w tym sezonie przyjdzie nam poczekać co najmniej do 28. września, kiedy to do Jeleniej Góry przyjedzie Olimpia/ Beskid Nowy Sącz.

W spotkaniu przeciwko Startowi Elbląg wyróżniały się: Martyna Kozłowska, Martyna Michalak i Aleksandra Uzar, poniżej oczekiwań trenerki Jędrzejczak zagrały: Żakowska i Buklarewicz.

KPR Jelenia Góra - EKS Start Elbląg 25:28 (11:12)

KPR: Kozłowska, Demiańczuk - Michalak 6, Winiarska 4, Uzar 3, Buklarewicz 3, Skalska 3, Żakowska 3, Wiertelak 2, Tomczyk 1, Wesołowska, Grobelska.

EKS: Kędzierska, Sielicka - Waga 8, Wolska 5, Klonowska 4, Zoria 4, Aleksandrowicz 3, Grzyb 2, Koniuszaniec 1, Cekała 1, Sądej, Jałoszewska, Jędrzejczyk.

Kary: 8' (KPR) - 12' (EKS).

Widzów: 250.

Wyniki 2. kolejki:
KGHM Metraco Zagłębie Lubin - SPR Olkusz 28:19 (16:10)
MKS Lublin - MKS Piotrcovia Piotrków Tryb. 27:22 (16:11)
Firmus AZS Politechnika Koszalińska - MKS Olimpia-Beskid Nowy Sącz 23:29 (11:15)