Czwartek, 30 czerwca
Imieniny: Emilii, Lucyny
Czytających: 6149
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Starostwo wspiera zdalne nauczanie

Piątek, 17 kwietnia 2020, 7:02
Aktualizacja: Sobota, 18 kwietnia 2020, 6:16
Autor: KED
Powiat: Starostwo wspiera zdalne nauczanie
Fot. KED
Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze otrzymało 60 tysięcy złotych na zakup laptopów, w ramach programu „Zdalna szkoła”.

Nowoczesny sprzęt niedługo zostanie odebrany i w najbliższym czasie decyzją starosty jeleniogórskiego Krzysztofa Wiśniewskiego zostanie przekazany do szkół podległych powiatowi tj. do Zespołu Szkół Technicznych i Licealnych w Piechowicach oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Szklarskiej Porębie i to one zadecydują, którzy uczniowie otrzymają sprzęt.

W całym kraju na wsparcie sprzętowe zdalnego nauczania przeznaczono 186 milionów złotych - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - Projekt "Zdalna szkoła" jest odpowiedzią na obecną sytuację szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają przed monitorami komputerów. Niestety wielu z nich nie posiada dostępu do Internetu lub sprzętu, na którym może realizować podstawy programowe.

Działanie jest finansowane ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020.

Twoja reakcja na artykuł?

5
83%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
17%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group