Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 6365
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Starosta: to dobry budżet

Wtorek, 29 stycznia 2019, 6:01
Aktualizacja: Środa, 30 stycznia 2019, 6:22
Autor: WAC
Powiat: Starosta: to dobry budżet
Fot. WAC
– To dobry budżet, który daje możliwości inwestycyjne oraz zabezpiecza potrzeby funkcjonowania Starostwa Powiatowego oraz jego jednostek organizacyjnych – tak o przyjętym na ostatniej sesji Rady Powiatu Jeleniogórskiego planie dochodów i wydatków samorządu powiatowego na 2019 rok mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski.

Za przyjęciem budżetu, który w przeważającej części jest jeszcze efektem pracy poprzedniego Zarządu Powiatu głosowało 16 radnych, przy trzech głosach wstrzymujących się. Zapisane w uchwale dochody Powiatu Jeleniogórskiego w tym roku mają wynieść 66,6 miliona złotych, zaś wydatki 65,4 mln zł. Nadwyżka w wysokości 1,2 mln zł zostanie przeznaczona na sfinansowanie rozchodów.

Wydatki inwestycyjne powiatu pochłoną około 3,7 miliona złotych. Ponad 2,5 miliona złotych Starostwo chce wydać na inwestycje w podlegające mu Domy Pomocy Społecznej. Środki te zostaną przeznaczone na termomodernizacje wraz z wymianą źródła ogrzewania DPS „Junior” w Miłkowie oraz montaż windy dla niepełnosprawnych w DPS w Janowicach Wielkich.

W budżecie znalazły się też środki na przebudowy dróg powiatowych: Radomierz – Janowice Wielkie i Strużnica – Gruszków oraz wykonanie dokumentacji budowy ronda w Mysłakowicach, na skrzyżowaniu dróg Mysłakowice – Miłków i Jelenia Góra - Karpacz.

Wymienione inwestycje nie wyczerpują listy naszych planów w tym względzie – zapowiada Krzysztof Wiśniewski. - Chcemy aplikować o środki zewnętrzne na remonty ważnych przepraw mostowych w: Siedlęcinie, Janowicach Wielkich, Szklarskiej Porębie oraz Przesiece. Liczymy, też na przyznanie przez Wojewodę Dolnośląskiego promes na realizację zadań z listy, zgłoszonej przez powiat z puli środków na usuwanie skutków klęsk żywiołowych.

Twoja reakcja na artykuł?

9
39%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
9%
Nudzi
1
4%
Smuci
3
13%
Złości
8
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (12)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
909
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group