Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8806
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Starosta jeleniogórski w Bautzen

Środa, 22 kwietnia 2015, 7:01
Aktualizacja: 7:03
Autor: Mea/ Ts
Region: Starosta jeleniogórski w Bautzen
Fot. Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze
Powiat Jeleniogórski uczestniczył w „Forum Gospodarczym Bischofswerda” w Powiecie Bautzen pod hasłem „Wspólnie silni w mieście i regionie trzech krajów”. Odbyło się też spotkanie z przedstawicielami Spółki Marketingowej Górnych Łużyc i Dolnego Śląska.

Podczas Forum Gospodarczego podkreślano ważność gospodarki dla rozwoju regionów. Wzajemnie wpływają na siebie zarówno siła nabycia, przychody podatkowe, sport, jak i kultura, dlatego trzeba łączyć te sfery życia. Podkreślano ważność rozwoju stosunków między Saksonią, Polską i Czechami.

W forum oraz spotkaniu ze Spółką Marketingową Górnych Łużyc i Dolnego Śląska, w którym prezesem jest prof. Holm Große, wzięła udział starosta jeleniogórski Anna Konieczyńska. Rozmawiano na temat współpracy między regionami i funkcjonowania w Euroregionie Nysa oraz o możliwościach uczestniczenia w programach dofinansowywanych przez Unię Europejską. Powiat Jeleniogórski bowiem szuka kolejnych partnerów do współpracy, by realizować nowatorskie projekty turystyczno-gospodarcze.

Omówionych zostało wiele spraw związanych ze wspólną promocją. Strona niemiecka zaproponowała, by Powiat Jeleniogórski wziął udział w Promocji Karkonoszy, która odbędzie się 14-16 sierpnia podczas Mistrzostw Niemiec w cross-triathlon w Zittau. Ponadto Spółka Marketingowa Górnych Łużyc i Dolnego Śląska zaproponował uczestnictwo w festynie „Święto Lata”, które potrwa od 28 do 29 sierpnia w Pradze, by zaprezentować na nim region jeleniogórski i Karkonosze.

Warto podkreślić, że wcześniej wraz z Łużycami Górnymi realizowany był wspólny projekt Karkonosze i Łużyce Górne – przez cztery pory roku, w ramach którego powstał przewodnik oraz materiały promocyjne. Planowana jest dalsza wspólna promocja na kolejne lata i uczestnictwo w projektach unijnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
987
Tak
27%
Nie
66%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group