Niedziela, 26 czerwca
Imieniny: Jana, Pawła
Czytających: 9580
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Stadion przy Złotniczej do poprawki

Środa, 13 sierpnia 2014, 7:30
Aktualizacja: Czwartek, 14 sierpnia 2014, 9:23
Autor: Angela
Jelenia Góra: Stadion przy Złotniczej do poprawki
Fot. Angela
Mimo że pierwszy etap przebudowy obiektu przy ul. Złotniczej w Jeleniej Górze zakończył się w lipcu zeszłego roku, to do dzisiaj Miasto próbuje uporać się z tym, co już na etapie projektowania zostało błędnie wykonane. Chodzi o dobudowanie dodatkowego „spustu awaryjnego”, który by odbierał z płyty boiska nadmiar wody przy ulewnych deszczach. W ostatnich dniach ogłoszono w tej sprawie zapytanie ofertowe.

- Jak wykazała zlecona przez Miasto ekspertyza, błędy nie zostały popełnione na etapie wykonawstwa, ale projektowania – mówi Jolanta Piasecka-Nowak, naczelnik Wydziału Inwestycji i Zamówień Publicznych UM w Jeleniej Górze. – To projektant popełnił błąd przy przeliczaniu ilości wody, którą może odebrać obecny drenaż. O ile przy mniejszych opadach on się sprawdza, o tyle przy obfitszych deszczach nie nadążą odprowadzać wody. Dlatego trzeba dobudować dodatkowy upust boczny – dodaje Jolanta Piasecka-Nowak.

Wykonawcę tego zadania mamy poznać 20. sierpnia. Szacuje się, że wykonanie tego dodatkowego upustu potrwa około miesiąca. Koszty ma ponieść projektant – firma Bob z Wrocławia - który za projekt wziął około 180 tys. zł. W przypadku uchylania się projektanta przed wypłatą kosztów poniesionych przez Miasto (lub przez jego ubezpieczyciela), sprawa znajdzie finał w sądzie.

To jednak nie koniec prac na jeleniogórskim stadionie. W ramach II etapu przebudowy tego obiektu ma pojawić się tutaj sztuczna murawa, sektor wydzielony dla kibiców oraz parking z prawdziwego zdarzenia. Obecnie Miasto stara się o pieniądze zewnętrzne na ten cel i szacuje, że prace mogą się rozpocząć w przyszłym roku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group