Niedziela, 7 sierpnia
Imieniny: Doroty, Kajetana
Czytających: 7139
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sta–Art z Witkacym

Sobota, 2 czerwca 2018, 8:51
Aktualizacja: Poniedziałek, 4 czerwca 2018, 14:34
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Sta–Art z Witkacym
Fot. Tomasz Raczyński
Grupa warsztatowa Sta–Art zaprezentowała się wczoraj (1.06) podczas otwartej próby w sali widowiskowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury. Podopieczni Łukasza Dudy pokazali fragmenty trudnego tekstu Stanisława Ignacego Witkacego pt. "Maciej Korbowa i Bellatrix".
- To jest grupa odświeżona, rozpoczęła zajęcia w październiku. Cieszę się, że dobrnęliśmy do momentu, w którym mogliśmy pokazać efekty pracy warsztatowej – podkreślił reżyser, który zaznacza, że nie była to premiera spektaklu, lecz pokaz warsztatowy. Spowodowane to było tym, że 70 proc. zespołu wymieniło się, zatem wystąpiło wielu debiutantów.

Tradycją stało się, że młodzieżowa grupa na warsztat wzięła klasykę. Tym razem wybór padł na trudny tekst Witkacego – Maciej Korbowa i Bellatrix. Jak zaznaczył Łukasz Duda, jest to nieskończony spektakl, bowiem do pełni zabrakło dwóch aktów, które powinny spuentować prezentowane sceny.

- Młodzież się spisała, nie zjadła ich trema, improwizowali. W dużej mierze traktowaliśmy to jak próbę generalną. Jeszcze przed samym pokazem dostali wytyczne, z których się wywiązali – powiedział reżyser. - Myślę, że za rok będziemy mieli okazję zobaczyć piękny spektakl w wykonaniu tego zespołu – zapewnia Ł. Duda.

Inspiracja: Stanisław Ignacy Witkiewicz, Maciej Korbowa i Bellatrix
Reżyseria i scenografia: Łukasz Duda
Opracowanie plastyczne: Magdalena Rzeszutek
Światło: Łukasz Izdebski
Dźwięk: Robert Kuryś
Projekcje: Piotr Warszewski
Producent: Jeleniogórskie Centrum Kultury
Obsada: Julia Byszkowska, Monika Mielniczuk, Miriam Olek, Maciej Zawodny, Wiktoria Ostrowska, Laura Tlałka, Róża Gaj, Paulina Łobocka, Iga Różalska, Iza Figa, Aleksandra Żmurko, Monika Załupska, Jagoda Maląg, Konstancja Missa, Kamil Kramarczuk, Wiktoria Kaźmierczak, Pavel Tsurikov.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group