Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2692
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kobierzyce: Srebro dla jeleniogórskich szczypiornistek z Gimnazjum nr 4

Poniedziałek, 11 maja 2015, 21:47
Aktualizacja: 22:11
Autor: Przemek Kaczałko
Kobierzyce: Srebro dla jeleniogórskich szczypiornistek z Gimnazjum nr 4
Fot. A. Janas
Tylko jeden dzień na regenerację sił miały szczypiornistki, które to w dniach 1–3 maja 2015 reprezentowały Klub Piłki Ręcznej Jelenia Góra w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski juniorek młodszych rozgrywanych w Kielcach. We wtorek (5 maja) w Kobierzycach odbyły się kolejne rozgrywki – tym razem Finał Dolnośląskiej Gimnazjady Piłki Ręcznej Dziewcząt, w której wystąpili mistrzowie strefy jeleniogórskiej, legnickiej, wałbrzyskiej oraz wrocławskiej.

Strefę jeleniogórską w finale wojewódzkim Gimnazjum nr 4 im. Noblistów Polskich w Jeleniej Górze reprezentowało już po raz trzeci z rzędu (w sezonie 2012/13 – 3 miejsce, 2013/14 – 2 miejsce). Szczęście uśmiechnęło się do naszych zawodniczek, gdyż o parach półfinałowych decydowało losowanie i swój pierwszy mecz rozegrały z dziewczynami z Gimnazjum w Ziębicach – wygrywając to spotkanie 9:6. Drugą parę tworzyły zespoły Gimnazjum nr 2 w Legnicy i Gimnazjum w Kobierzycach, a wynik na swoją korzyść rozstrzygnęły gospodynie zawodów 13:17. Walka o 3 miejsce to GM Ziębice i GM nr 2 Legnica, zwycięstwo 7:12 oraz brązowy medal rozgrywek Gimnazjady dla legniczanek. Finał zapowiadał się pasjonująco dla kibiców śledzących zmagania dolnośląskiego żeńskiego szczypiorniaka w tej kategorii wiekowej, gdyż już od dawna te dwa zespoły prowadziły najpierw klubową, a teraz szkolną rywalizację o miano wyżej sklasyfikowanego zespołu. Po 30 minutach gry wynik na tablicy świetlnej 18:14 wskazywał mistrza szkolnych dolnośląskich rozgrywek na zespół z Kobierzyc, który będzie reprezentował nasze województwo w Finale Ogólnopolskiej Gimnazjady 2015 w Lublinie.

Wszystkie finalistki z miejsc 1-3 otrzymały pamiątkowy medal oraz puchar dla swojej szkoły. Natomiast w oczach trenerów/nauczycieli na wyróżnienie zasłużyły poszczególne zawodniczki zespołów, uhonorowane pamiątkowymi statuetkami oraz dyplomami.

Wyróżnione zawodniczki:
GM Kobierzyce – Kinga Jakubowska,
GM nr 4 Jelenia Góra – Natalia Filończuk,
GM nr 2 w Legnicy – Jolanta Trojanowska,
GM Ziębice – Oliwia Wandzel.

Gimnazjum nr 4 reprezentowały: Natalia Filończuk, Marlena Grabarczyk - Natalia Janas (10 bramek), Magdalena Starczyk (5), Zuzanna Dubiel (3), Agata Skowrońska (2), Marika Klimaszewska (2), Marta Kubiak (1), Dominika Płudowska, Beata Wysocka. Nauczyciele/trenerzy: Małgorzata Rybarczyk-Rokita, Dilrabo Samadova.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group