Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7188
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sprejem po tramwaju

Środa, 15 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Sprejem po tramwaju
Fot. goral, Archiwum
Wandale zeszpecili tramwaj pamiątkę, który od czerwca stoi na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.

W sezonie turystycznym w pojeździe można kupić pocztówkę i wysłać pozdrowienia z Jeleniej Góry za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Tramwaj pochodzi z Poznania i został do Jeleniej Góry sprowadzony jako wspomnienie czasów, kiedy szynowe pojazdy regularnie kursowały po stolicy Karkonoszy. Tramwajowe tory biegły niemal w tym samym miejscu, na którym dziś tramwaj stoi. Jako jedne z ostatnich jeździły wagony podobne do tych, który znajduje się na placu Ratuszowym.

Pojazd został wyremontowany w warsztatach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Właściciel wagonu, Cezary Wiklik, zdecydował nazwać go „Przystanek Ratusz”. Napis tej treści na karoserii wozu wykonali profesjonalni grafficiarze. Ci sami, którzy są autorami nietypowego szyldu apteki przy ulicy Armii Krajowej.

Ostatnio jednak część pojazdu została zniszczona przez wandali, którzy zostawili bohomazy wykonane farbą w spreju. Nie zauważyła ich straż miejska, choć plac Ratuszowy jest całodobowo monitorowany przez kamery.

Tramwaj jest jednym z trzech pojazdów pamiątek, które znajdują się w Jeleniej Górze. Inny pojazd stoi przed zajezdnią MZK. Tramwaj jest także na pętli w Podgórzynie, najdalej położonej od Jeleniej Góry miejscowości, do której do początku lat 60-tych ubiegłego wieku kursowały pojazdy szynowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group