• Sobota, 24 sierpnia 2019
  • Godz. 21:51
  • Imieniny: Bartłomieja, Bartosza, Haliny, Jerzego
  • Czytających: 5760
  • Zalogowanych: 2
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Sprejem po tramwaju

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 15 lutego 2006, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 marca 2006, 23:00
Autor: TEJO
Fot. goral, Archiwum
Wandale zeszpecili tramwaj pamiątkę, który od czerwca stoi na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze.

W sezonie turystycznym w pojeździe można kupić pocztówkę i wysłać pozdrowienia z Jeleniej Góry za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Tramwaj pochodzi z Poznania i został do Jeleniej Góry sprowadzony jako wspomnienie czasów, kiedy szynowe pojazdy regularnie kursowały po stolicy Karkonoszy. Tramwajowe tory biegły niemal w tym samym miejscu, na którym dziś tramwaj stoi. Jako jedne z ostatnich jeździły wagony podobne do tych, który znajduje się na placu Ratuszowym.

Pojazd został wyremontowany w warsztatach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Właściciel wagonu, Cezary Wiklik, zdecydował nazwać go „Przystanek Ratusz”. Napis tej treści na karoserii wozu wykonali profesjonalni grafficiarze. Ci sami, którzy są autorami nietypowego szyldu apteki przy ulicy Armii Krajowej.

Ostatnio jednak część pojazdu została zniszczona przez wandali, którzy zostawili bohomazy wykonane farbą w spreju. Nie zauważyła ich straż miejska, choć plac Ratuszowy jest całodobowo monitorowany przez kamery.

Tramwaj jest jednym z trzech pojazdów pamiątek, które znajdują się w Jeleniej Górze. Inny pojazd stoi przed zajezdnią MZK. Tramwaj jest także na pętli w Podgórzynie, najdalej położonej od Jeleniej Góry miejscowości, do której do początku lat 60-tych ubiegłego wieku kursowały pojazdy szynowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz

~D000001 15-02-2006 10:49
co moze nikt nie wie kto w jeleniej podpisuje sie jako sobe??ludzie wezcie w koncu zniszczcie tego buraka...ja myslalem ze ta kreatura-nedzna juz wyginela.dawno nie bylo mnie w jeleniej!!!ten pajacyk zniszczyl juz niejedna kamienice, niejedna elewacje budynku~...taka jest prawda...nie wiem jak on sie nazywa, ale wiem jak wyglada, wy tez wiecie-prawda??ciekawe co by bylo jakby to na waszym domu maznal cos takiego??
~Bart 15-02-2006 10:54
Darwac takiego gnoja i mu wytatulowac na czole "kretyn" to moze zmadrzeje kiedy zobaczy jak to jest umiescic napis tam gdzie komus sie nie podoba. A swoja droga to az mnie ciekawi czy jakas kamera wokol ratusza monitoruje ten tramwaj?
~jeleniogórzanin 15-02-2006 11:01
Gdzie była straż miejska???? Gdzie monitoring rynku??? Co ja co ale rynek jako reprezentacyjna część miasta powinien być monitorowany cały czas i Straż miejska powinna się tym zająć!!!!
~jur 15-02-2006 11:21
Tak szczerze mówiąc to ten tramwaj w tym miejscu pasuje jak "...." siodło.
~Archi 15-02-2006 14:58
jeśli faktycznie wiesz jak on wygląda to mam prośbę, zrób mu zdjęcie jak tylko będziesz miał możliwość i podeślij mi je, a ja już dorwę sku...a na gorącym uczynku i go tak załatwię, że się nie wypłaci za naprawy zniszczonych elewacji!!! jak coś to daj znać na maila archi_jg@wp.pl
~Błąd redakcji 15-02-2006 16:06
Monitorowany jest jedynie pl. Ratuszowy "od wewnątrz". Tramwaj niestety nie jest pod okiem kamer
~stonoga 15-02-2006 16:12
Wątpliwej urody jest też napis "przystanek ratusz", który to na pewno zachęcił bezmózgowca do dalszego upiękniania.... a , że miał tylko takie a nie inne możliwości- no cóż. Przecież władze naszego grodu zawsze premiowały graficiarzy a straż przymyka swe piękne oczy.
~rurka 15-02-2006 18:04
lol. ifcc i sobe. mogliby sobie już darować i za porządne vlepy się wziąć (albo ładne graffiti), a nie za zaśmiecanie miasta samymi podpisami (warto dodać, ze ta zaraza już do wrocławia trafiła :/) sztukę uliczną popieram, ale gdy jest estetyczna i z pomysłem, a taki niehlujny podpis to tylko o ograniczeniu autora świadczy btw. to temu tramwajowi można by zrobić ładniejsze graffiti, bo to co aktualnie jest to porażka
~Redakcja 15-02-2006 18:43
>Monitorowany jest jedynie pl. Ratuszowy "od >wewnątrz". Tramwaj niestety nie jest pod >okiem kamer Kamery zainstalowane kilka lat tamu na gmachu ratusza mają w swojej "wizji" także i tramwaj. Może nie ze wszystkich stron, ale jest on widoczny. A że jakość obrazu jest beznadziejna, bo i urządzenia przestarzałe, to już nie jest nasza wina - pozdrawiamy
~marqo 15-02-2006 18:43
ta kur... wezcie wszyscy pochodnie i biegajcie za nim.i za tymi na tych malych rowerkach i na tych deskach,ze chałas robią i kuracjusze są zniesmaczeni:} zartuje
~Marcin J 15-02-2006 18:44
według mnie na tramwaju nie powinno byc tego napisu przystanek ratusz.. ale tramwaj jest fajny w tym miejscu - a wandalom obcinałbym reke na miejscu wandalizmu....
~ło co chodzi?? 15-02-2006 19:32
>lol. ifcc i sobe. >mogliby sobie już darować i za porządne vlepy się >wziąć.." no właśnie ja teraz rzadko widuję na prawde fajne vlepki...kilka lat temu to było to..ale nie, nasza wspaniała słuzba ochrony czy jak im tam musieli oczywiście karać vlepkarzy(może policja zazdrościła im, ze robią coś pozytecniejszego od nich..?) ja na serio nie rozumiem tego...
~pagan 15-02-2006 21:32
...i tym samym zniszczcie to co się tu zdążyło rozwinąć, co uważam za bardzo pozytywne. Wracając do Sobe, to miał trefnego markera i pownienen patrzeć gdzie maże, bo jak tak dalej pójdzie to przez takiego idiote streetart zostanie zupełnie znienawidzony w tym mieście.
~Sobieszów 2006 ® 16-02-2006 18:55
Witam, jak Policja Jeleniogórska i Straż Miejska pomyślą przez chwile to złapią wandali, bo w koncu na ul. 1go maja i na p. ratuszowym jest monitoring to rozpoznają ich :D - chyba, że nie bedzie im się chciało szukać :) bo teraz praca ich praca polega na leństwie, przepraszam za uraze ale to prawda, pozdrawiam!
~siwy 16-02-2006 20:57
Najlepsze jest to że pare lat temu jak otworzyłem puszkę piwa na placu to podeszło do mnie 2 uzbrojonych po zęby zamaskowanych strażników miejskich i wlepiło mi mandat a tutaj widzę nie zły bajzel. Jeżeli chodzi o mnie to wszystkich strażników miejskich poddałbym badaniom psychiatrycznym i mielibyśmy problem z głowy. Każdy by oblał egzamin !!! a co niektórzy zrobili by sobie krzywdę tępym narzędziem zwanym długopis :)
~CIP 17-02-2006 9:01
>jeśli faktycznie wiesz jak on wygląda to mam >prośbę, zrób mu zdjęcie jak tylko będziesz miał >możliwość i podeślij mi je, a ja już dorwę sku...a >na gorącym uczynku i go tak załatwię, że się nie >wypłaci za naprawy zniszczonych elewacji!!! > >jak coś to daj znać na maila >archi_jg@wp.pl taaaa , szukasz konfidentów? uwazaj bo ja cie dopadne
~Radu 18-02-2006 12:48
No i na tym forum kupa gnoji zapanowała ?
~prezydent Kusiak 18-02-2006 13:41
wszyscy jestescie dobrzy,tylko napis i juz ukarac,moze ktos w koncu zauwazy plakaty radnych kiedy sa rozklejane nielegalnie,nikt nic nie robi a jak juz sie cos stanie to kazdy w bohatera sie bawi.Ciekawe jak by ktos napisal Kusiak na tym tramwaju to co moze nasz prezydent miasta byl by za to scigany?zastanowcie sie lepiej kazdy przeciez moze isc i cos napisac tylko zalezy co? a tak na marginesie co zrobilo miasto aby graficiarze mieli gdzie pomalowac ? niby ten nedzny turniej raz w roku na zabobrzu?ja juz od dawna mieszkam w jga ale nic mi nie wiadomo aby graficiarze mieli gdzie malowac!?
~jur 19-02-2006 12:44
>wszyscy jestescie dobrzy,tylko napis i juz >ukarac,moze ktos w koncu zauwazy plakaty radnych >kiedy sa rozklejane nielegalnie,nikt nic nie robi >a jak juz sie cos stanie to kazdy w bohatera sie >bawi.Ciekawe jak by ktos napisal Kusiak na tym >tramwaju to co moze nasz prezydent miasta byl by >za to scigany?zastanowcie sie lepiej kazdy >przeciez moze isc i cos napisac tylko zalezy co? a >tak na marginesie co zrobilo miasto aby >graficiarze mieli gdzie pomalowac ? niby ten >nedzny turniej raz w roku na zabobrzu?ja juz od >dawna mieszkam w jga ale nic mi nie wiadomo aby >graficiarze mieli gdzie malowac!? najlepiej ściany we własnym mieszkaniu mogli by pomalować.Ciekawe co na to powiedzieli by ich starzy.
~jur 19-02-2006 12:46
>Najlepsze jest to że pare lat temu jak otworzyłem >puszkę piwa na placu to podeszło do mnie 2 >uzbrojonych po zęby zamaskowanych strażników >miejskich i wlepiło mi mandat a tutaj widzę nie >zły bajzel. Jeżeli chodzi o mnie to wszystkich >strażników miejskich poddałbym badaniom >psychiatrycznym i mielibyśmy problem z głowy. >Każdy by oblał egzamin !!! a co niektórzy zrobili >by sobie krzywdę tępym narzędziem zwanym długopis >:) na badanie to bym wysłał ciebie
~jur 19-02-2006 12:47
>Witam, jak Policja Jeleniogórska i Straż Miejska >pomyślą przez chwile to złapią wandali, bo w koncu >na ul. 1go maja i na p. ratuszowym jest monitoring >to rozpoznają ich :D - chyba, że nie bedzie im się >chciało szukać :) bo teraz praca ich praca polega >na leństwie, przepraszam za uraze ale to prawda, >pozdrawiam! ciekawe co to oznacza "ich praca polega na lenistwie" to chyba jakoś nie po polskiemu.
~Jerzy 21-02-2006 14:09
Informuje, że bohomazów na tramwaju już nie ma, zostal zlikwidowany, więc dalsza dyskusja na ten temat jest bezprzedmiotowa

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group