Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 5808
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Spóźnieni przez kontrolę

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 7 czerwca 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 7 czerwca 2006, 10:18
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Fot. Jelonka.com
Pasażerowie busów prywatnych przewoźników żalą się na policję, że z powodu kontroli pojazdów, spóźniają się do pracy i szkół – informuje Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Jak twierdzą, cała procedura trwa około pół godziny. Ostatnio przez to spóźnił się do pracy jeden z mieszkańców Wojcieszowa. Na czas do Jeleniej Góry nie mogły też dojechać spieszące się na egzamin studentki.

Policjanci tłumaczą, że cała sytuacja była spowodowana kontrolą przewoźników, która ma na celu eliminację nielegalnych firm wożących ludzi. Policja oraz inspektorat transportu drogowego musi pojazdy kontrolować na trasie. Wtedy przewoźnik nie ma możliwości oszustwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~Nicole 7-06-2006 9:33
To jest możliwe tylko w naszym kraju. Nie można sprwdzać tych busów w godzinach o mniejszym natężeniu ruchu. Myślcie ludzie to nie boli.
~policist 7-06-2006 13:58
Przecież o to chodzi żeby ludzie nie jeżdzili tanimi busami tylko zaprzyjażnionym PKSem
~przewoźnik 7-06-2006 14:04
Brawo policja i pozostałe służby współpracujace w tym zakresie, wiecej takich akcji. Dlaczego my mamy płacic podatki i ponosić koszty za te usługi , a inni nie.Nicole jesteś chyba młoda osobą jeśli nie podoba ci się Nasz kraj to wyjedź nik cię nie trzyma.Dziwne w innych krajach też działają i te kontrolesą o wiele dłuższe nikt sie nie skarży,sam byłem kontrolowany w Niemczech i trwało to 1 godzinę też wiozłem ludzi nikt nic nie mówił. Aby wyłapać tych nie uczciwych trzeba tak pracować co po kontroli takiego przewoźnika jak już nikogo niema.
~Peter 7-06-2006 15:24
Do policist. Zaprzyjazniony PKS? Nie sądzę. Jednakże PKS ma przynaj mniej jedną zaletę. Działa legalnie - co dla wielu małych przewoźników jest dobry żartem, żeby np. wydać bilety oraz przestrzegać rozkładu jazdu. Pewnie, bo po co? tylko wtedy jak się podnosi przez takich nielegalnych przedsiębiorców ciężaru publicznoprawne to wtedy mają do wszystkich pretensje. Oni nie rozumieją jednej podstawowej zasady, że takim zachowaniem sami podcinają, i tak już cienką, gałąź na której siedzą. Poza tym, choćby PKS Jelenia Góra oferuję nie najgorszy komfort przejazdu, ma nowoczesne autobusy i widać, że są nastawieni nie tylko na zysk, ale i na zapewnienie jak najlepszych warunków przejazdu!
~turysta 7-06-2006 18:10
Dojeżdżam do pracy doJeleniej Góry i to co widzę czesto na Dworcu PKP to przechodzi ludzka wyobraźnię.Przewoźnicy busów z peronów czy holu dworca PKP Jelenia Góra wręcz zaczepiaja turystów proponując im usługę ,przypomino to nachalność c...nkek na placu rauszowym.Widzę czesto jak odjeżdż taki bus na którym niema żadnej tabliczki gdzie jedzie,lub czasami miejscowośc do której jedzie. mam pytanie czy to jest uczciwe? niech każdy sam sobie odpowie.
~turysta 7-06-2006 18:15
To zdjęcie mówi samo za siebie, szkoda że robiąc to zdjęcie nie zrobiono całego przodu łacznie z numerami rejestracyjnymi busa, odpowiednie służby takie jak Inspektorat transportu Drogowego czy Urząd Kontroli Skarbowej sprawdził czy ten "KURSOWY" Bus ma zezwolenie na te usługi.
~Nicole 8-06-2006 8:45
Do Przewoźnika gdyby u Nas w kraju legalna praca była opłacalna i nie rzucali by Nam kłód pod nogi choć trochę wykazywali urzędnicy dobrej woli napewno nikt nie myślał by o nielegalnej pracy czy prowadzeniu działalności gospodarczej niezgodnej z przepisami. A za granice wyjadę napewno jak skończę studia tak jak wszyscy dobrze wykształceni lekarze, prawnicy, nauczyciele, informatycy.Tylko do czego doprowadzi to Polskę bo narazie nikt nic nie robi żeby zatrzymać Polską młodzież w kraju wypychają nas na zachód.
~Peter 8-06-2006 13:32
A co ma "wypychanie" polskiej młodzieży na zachód do kontroli przewoźników i wyłapywania tych nielegalnych? Rozmawiamy tu na temat przewoźników a nie problemów egzystencjalnych młodych ludzi. Ja skończyłem prawo i nie zamierzam nigdzie wyjeżdżać, jak się na studiach nie obja tylko się działa to nie ma problemów ze znalezieniem pracy. Trzeba zacząć od siebie a nie patrzeć na innych.
~Nicole 8-06-2006 14:27
do Petra Pan Przewoźnik twierdzi że jak w kraju się nie podoba to wyjazd za granicę. Więc dorzucam zdanie że takie podejście zmusza Polską wykształconą młodzież do wyjazdów na zachód u mnie 3/4 roku ma zmiar i robi wszystko żeby wyjechać a Ty masz szczęście gratuluje że po studiach udało Ci się znaleść pracę tylko teraz jest kwestia czy oby za godne pieniądze po tylu latach ciężkiej pracy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group