Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 3157
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Spotkanie z poetą piosenki

Poniedziałek, 18 czerwca 2018, 6:50
Aktualizacja: Wtorek, 19 czerwca 2018, 7:08
Autor: WAC
Region: Spotkanie z poetą piosenki
Fot. Użyczone
Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości zakończyło trzeci już sezon cyklu „Szwajcarkowe Granie” koncertem barda, poety piosenki, gdańszczanina – Łukasza Majewskiego.

Wykonawca sobotniego (16.06) koncertu wielokrotnie otrzymywał nagrody i wyróżnienia na licznych przeglądach i festiwalach, m.in.: Grand Prix Festiwalu Piosenki Artystycznej w Rybniku, nagroda im. Wojtka Bellona na Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, trzykrotnie złota piątka na Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA, I miejsce na festiwalu im. Jacka Kaczmarskiego "Nadzieja" w Kołobrzegu, "Łaźni" w Radomiu i "Wieczornych Nastrojach" w Kwidzyniu, nagroda im. Janka i Jacka Stefańskich na „Bazunie” i wiele, wiele innych. Wydał trzy płyty: „Ad Acta”, „Mężczyzna z zakolami” oraz „Niebajka”.

Piosenek Łukasza Majewskiego nie powinno się słuchać „przy okazji”, koniecznie trzeba wsłuchać się w słowa, które w jego twórczości mają pierwszorzędne znaczenie. I tak było na koncercie w schronisku „Szwajcarka”. Grono zasłuchanych miłośników piosenki literackiej uczestniczyło w prawdziwej uczcie.

- Artysta zaprosił nas do swojego nieco melancholijnego świata, wyśpiewał przy dźwiękach gitary wiele słów ważnych, czasem gorzkich, skłaniających do refleksji i zamyślenia – mówi Krystyna Pisarska ze Stowarzyszenia Góry Szalonych Możliwości. - Inspiracją do tworzenia jest dla Łukasza Majewskiego codzienność, przeżycia nie tylko własne, ale obserwacja otoczenia. Warto wsłuchać się w piosenki Łukasza Majewskiego, zapamiętać śpiewane przez niego słowa, choćby te: „jedno lustro i sumienie mam na stanie wciąż to samo i niech tak zostanie”.

Po koncercie do świtu odbywało się wspólne muzykowanie, w którym uczestniczył również Łukasz Majewski. Poza piosenkami znanymi od lat ze śpiewników turystycznych uczestnicy śpiewanek zrobili też koncert życzeń do autora i dzięki temu usłyszeliśmy jeszcze kolejne utwory gdańskiego barda. Organizację koncertu wsparł sprzętem Gminny Ośrodek Kultury w Mysłakowicach.

W cyklu „Szwajcarkowe Granie” nastąpi przerwa do jesieni, natomiast Stowarzyszenie Góry Szalonych Możliwości wraz z partnerami – Schroniskiem PTTK „Szwajcarka” oraz Gminą Janowice Wielkie serdecznie zaprasza na VIII Wędrowny Przegląd Piosenki „Polana”, który odbędzie się w tym roku na brzozowej polance w Janowicach Wielkich. Więcej informacji na stronie www.przegladpolana.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group