Piątek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 2271
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: Spotkanie z Michałem Ogórkiem

Piątek, 12 lutego 2016, 8:00
Aktualizacja: 8:03
Autor: Manu
Szklarska Poręba: Spotkanie z Michałem Ogórkiem
Fot. MOKSiAL
Jutro (13.02, w sobotę) o godz. 16.00 na Skwerze Radiowej Trójki w Szklarskiej Porębie, w ramach Zimowego Festiwalu pod Szrenicą “Trójka Górom”, zaplanowano spotkanie Marcina Zaborskiego (“Biuro Myśli Znalezionych”) z satyrykiem i publicystą Michałem Ogórkiem. Organizatorem wydarzenia jest Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Aktywności Lokalnej w Szklarskiej Porębie we współpracy z Programem III Polskiego Radia. Wstęp wolny.

Michał Ogórek to dziennikarz, felietonista, satyryk i krytyk filmowy, autor książek, m.in.: “Przewodnik po Polsce” (1991), “Najlepszy Ogórek, czyli kalendarz na każdy rok” (2005), w tym “Najlepszy Ogórek, czyli kalendarz na każdy rok”, a także współautor publikacji “Polska między wierszami. Życie codzienne w PRL” (1991).

Studiował nauki polityczne i dziennikarstwo na Uniwersytecie Śląskim. Opuścił Katowice, aby podjąć pracę w Warszawie. Powodem były kłopoty z cenzurą, z którą miał do czynienia, pisząc jeszcze w “Studenckim Magazynie Reporterów”. W latach 80. pracował w “Przeglądzie Technicznym”, został wyróżniony Nagrodą Dziennikarzy Niezależnych. Od 1989 związany z “Gazetą Wyborczą” jako stały felietonista. Od 2004 związany z kanałem telewizyjnym Kino Polska, gdzie komentował kroniki filmowe z czasów PRL w programie “Na przełaj przez PRL”.

W roku 2014 “za wybitne zasługi w budowaniu niezależnej prasy w Polsce, za pielęgnowanie wartości, jakie legły u podstaw polskich przemian demokratycznych, za wkład w rozwój nowoczesnej publicystyki i przestrzeganie wysokich standardów w pracy dziennikarskiej, redakcyjnej i menadżerskiej”, został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group