Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 11412
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spotkanie opłatkowe w KSON–ie

Sobota, 18 grudnia 2021, 10:00
Aktualizacja: 10:00
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Spotkanie opłatkowe w KSON–ie
Fot. Przemek Kaczałko
W piątek (17.12) w siedzibie Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w Jeleniej Górze odbyło się spotkanie opłatkowe z udziałem członków organizacji oraz zaproszonych gości. Był to czas na składanie życzeń, przełamanie opłatkiem oraz świąteczny poczęstunek.

Wśród gości znaleźli się m.in. biskup Diecezji Legnickiej - Andrzej Siemieniewski, marszałek województwa dolnośląskiego - Cezary Przybylski, starosta karkonoski - Krzysztof Wiśniewski, zastępca prezydenta Jeleniej Góry - Janusz Łyczko, ks. dziekan - Bogdan Żygadło z Bazyliki Mniejszej pw. św. Erazma i Pankracego w Jeleniej Górze, wiceprzewodniczący Sejmiku Dolnośląskiego - Marek Obrębalski, prezes Karkonoskiej Agencji Rozwoju Regionalnego - Hubert Papaj, a także przedstawiciele organizacji zrzeszonych w KSON.

Uczestnicy składali sobie życzenia świąteczno-noworoczne, symbolicznie przełamali opłatek, ale był też czas na poczęstunek potraw wigilijnych i rozmowy kuluarowe.

Już 18. raz spotykamy się w naszej 20-letniej historii w grudniu na spotkaniu opłatkowym. Ze względu na covid spotykamy się w mniejszym gronie. To czas, kiedy możemy podsumować mijający rok, który zaczęliśmy śmiercią jednego z naszych przyjaciół - 30 stycznia zmarł Waldek Wiśniewski, i kończymy równie tragicznie, bowiem w połowie grudnia zmarł Lech Rataj - prezes najliczniejszej naszej organizacji, czyli Karkonoskiej Akademii Aktywnego Seniora - powiedział Stanisław Schubert, prezes KSON-u, który mówił też o osiągnięciach mijającego roku oraz planach na kolejny, w tym inwestycje w górach w celu poprawy dostępności atrakcji turystycznych, zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami oraz rozwój asystentury. - Członkom KSON-u życzę zdrowia i wytrwałości - bądźcie państwo z nami. W naszych działaniach przekraczamy kolejne granice, działamy również w Zgorzelcu, we Wrocławiu i wielu innych miejscach Polski - dodał S. Schubert.
To niezwykle ważne środowisko, które skupia wiele osób i organizacji. Dla mnie, jako marszałka, uwagi KSON-u są bardzo ważne. Życzę, aby osoby niepełnosprawne były zadowolone z tego, że są instytucje, które działają w ich interesie, a także dużo zdrowia, radosnych, spokojnych świąt i życzliwości - mówił Cezary Przybylski, który zapewnia, że w kolejnym roku Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych również może liczyć na wsparcie Urzędu Marszałkowskiego.

Z kolei biskup odmówił modlitwę, po czym uczestnicy przełamali się symbolicznie opłatkiem i przystąpili do konsumpcji.

Matka Teresa z Kalkuty powiedziała kiedyś, że wszyscy jesteśmy dziećmi jednego Boga. W tym świątecznym czasie przypominamy sobie, że Bóg przyszedł zamieszkać pośród nas, słowo stało się ciałem, a święta przynoszą bożą radość. Niech Pan Bóg pobłogosławi, niech nowonarodzony Syn Boży przynosi pokój, radość i miłość - dodał biskup Andrzej Siemieniewski.

Twoja reakcja na artykuł?

7
28%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
16
64%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy wiek 50 lat to już senior?

Oddanych
głosów
817
Tak
15%
Nie
85%
 
Głos ulicy
Dni Podgórzyna – czy impreza się podobała?
 
Miej świadomość
Ukraina pozwała Polskę: Koniec Sojuszu?
 
Rozmowy Jelonki
5300 zł na rękę
 
Aktualności
Radni główkują
 
Aktualności
Debatują o pieniądzach
 
Piłka nożna
Barycz za mocna [WYNIKI/TABELA]
 
Aktualności
Policjanci z sąsiedztwa
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group