Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 5323
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Radomierzyce: Sportowa integracja

Środa, 16 września 2020, 6:02
Autor: WAC
Radomierzyce: Sportowa integracja
Fot. użyczone
Silna reprezentacja pań ze Stowarzyszenia Amazonki Mysłakowice oraz Karkonoskiego Klubu Amazonek z Jeleniej Góry wzięła udział w ostatnią sobotę w odbywającej się w Centrum Rekreacyjno -Turystycznym w Radomierzycach XI. Międzynarodowej Spartakiadzie Amazonek.

W imprezie, zorganizowanej przez Bogatyńskie Stowarzyszenie "Amazonki" brało udział około 150 pań z różnych miejscowości Dolnego Śląska oraz Czech i Niemiec. W programie spartakiady były miedzy innymi: spływ kajakowy, rajd rowerowy, marsz z kijami nordic walking, gry i zabawy zręcznościowe. Dodatkowo panie mogły uczestniczyć w zajęciach jogi, które poprowadzili instruktorzy zarówno z Polski jak i Niemiec. Całość zakończyła biesiada, podczas której wystąpił Zespół Wokalny „Amazonki” z Bogatyni.

Poza wymiarem sportowym impreza miała bardzo ważny aspekt integracyjny - mówi założycielka Bogatyńskiego Stowarzyszenia "Amazonki" Elżbieta Zakrzewska. - Była świetną okazją do spotkania się, porozmawiania o różnych problemach, nie tylko związanych z chorobą. Bo nikt nie zrozumie amazonki tak jak inna amazonka. Jest to szczególnie ważne zwłaszcza dla pań będących na początku leczenia. Kontakt z osobą, która przeszła już tą drogę pozwala oswoić lęk i jest łatwiej zmagać się z chorobą - podkreśla E. Zakrzewska.

Twoja reakcja na artykuł?

14
64%
Cieszy
1
5%
Hahaha
2
9%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
4
18%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (35) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group