• Zalogowanych: 7

Spore emocje przy Lubańskiej

Wtorek, 11 września 2018, 19:08
Aktualizacja: 19:11
W 3. kolejce A–klasy (gr. I) Pub Gol Jelenia Góra pokonał Czarnych Przedwojów 3:2. Spotkanie obfitowało w niesportowe sytuacje, a sędzia główny pokazał trzy czerwone kartki. Więcej zimnej krwi zachowali jednak gospodarze.

Spotkanie rozegrane na stadionie przy ul. Lubańskiej od początku było pełne emocji. Już w 20. minucie Marcin Smolak otworzył wynik meczu, jednak goście nie zamierzali się poddawać. W 38. minucie Sebastian Sondej uradował swoich kolegów, kiedy to wyrównał strzałem z dystansu. Chwilę po wznowieniu gry od środka boiska doszło do poważnego starcia. Po faulu na zawodniku Pub Gola doszło do spięcia między Smolakiem a Migaczem i obaj zawodnicy zostali przez arbitra usunięci z boiska. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa zaczęła się po myśli gospodarzy, którzy już w 47. minucie ponownie objęli prowadzenie. Autorem gola Był Kamil Chromik, który chwile później niemal w identycznej sytuacji nie trafił w bramkę. W 57. minucie szansę na podwyższenie prowadzenia miał Kuśnicki, ale uderzył obok bramki. Pięć minut później doskonałą okazję mieli przyjezdni, ale Urbanowicz z pięciu metrów uderzył nad poprzeczką. Kolejna okazja również była dziełem gości, ale tym razem Sondej z ostrego kąta nie zdołał doprowadzić do remisu. W 71. minucie znowu zagotowało się wśród zawodników i kibiców. Po tym jak Wolniewicz dograł do Kuśnickiego, a ten drugi zdobył bramkę na 3:1, piłkarze gości protestowali zbyt impulsywnie i arbiter pokazał Tomaszowi Pietrzykowskiemu czerwoną kartkę. W końcówce emocje nie ostygły, tym bardziej po tym, jak w 80. minucie Sondej wykorzystał rzut karny doprowadzając do stanu 3:2. Na więcej nie wystarczyło czasu i Pub Gol dowiózł zwycięstwo do końcowego gwiazdka.

Pub Gol Jelenia Góra – Czarni Przedwojów 3:2 (1:1)
Gole: 1:0 Marcin Smolak 20', 1:1 Sebastian Sondej 38', 2:1 Kamil Chromik 47', 3:1 Bartosz Chromiński 71', 3:2 Sebastian Sondej 80'.
Pub Gol: Sender – Walczak (75' Doruch), Dziedzic, Wolniewicz (75' Chromiński), Smolak, Pawlikowski, Paul, Kuśnicki, P. Hamowski, K. Hamowski, Chromik (61' Kukuła).
Czarni: M. Stepko – Urbanowicz, Gądek, Damian Gucwa (76' Wasik), Jaszczur (70' Migacz), Kwaśniewski, Migacz, Olszak (80' Dawid Gucwa), Pietrzykowski, Sondej, Wasilewski.
Widzów: 60.

W następnej kolejce (16.09, godz. 17:00) Pub Gol podejmie na stadionie przy ul. Lubańskiej Lechię Piechowice. Jeleniogórzanie po trzech kolejkach mają na swoim koncie 7 punktów i są wiceliderem tabeli gr. I klasy A. Na prowadzeniu, z kompletem zwycięstw są Budowlani Wojcieszów.