Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 2231
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Spłonęła stodoła z kozami, sianem i traktorem

Piątek, 4 lipca 2008, 8:17
Aktualizacja: 11:22
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Spłonęła stodoła z kozami, sianem i traktorem
Burza, która szalała nad Jelenią Górą w nocy, mogła być przyczyną wybuchu pożaru na Czarnym.
Fot. TEJO
Nie jest wykluczone, że uderzenie pioruna było przyczyną pożaru, który wybuchł w nocy z czwartku na piątek na osiedlu Czarne. Mieszkańcy są zdania, że było to podpalenie. Okoliczności powstania żywiołu wyjaśnią biegli.

Płonącą stodołę gasiło przez kilka godzin pięć jednostek straży pożarnej. Zużyto 40 tysięcy litrów wody – poinformowano nas w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej.
Ogień był tak silny, że strażakom nie udało się uratować zgromadzonego w budynku dobytku: traktora, kilkunastu bel siana oraz 12 kóz. Zwierzęta spłonęły żywcem.

Nie jest jeszcze znana przyczyna pożaru, ale nie można wykluczyć, że w stodołę uderzył piorun, lub doszło do zwarcia energii elektrycznej. Zdaniem mieszkańców Czarnego ktoś stodołę podpalił. Jak było? Ustalą to biegli z zakresu pożarnictwa.

To nie jedyna interwencja strażaków w minionych godzinach. Trzy zastępy funkcjonariuszy gasiły pożar nieużytków przy ulicy Łącznej. Spłonęło też nieco okolicznego młodnika.
Mimo lekkiego ochłodzenia i niewielkich opadów deszczu, w lasach i na polach wciąż jest sucho. Strażacy apelują o rozsądne rozpalanie ognisk, aby nie zwiększać i tak dużego ryzyka związanego z możliwością wybuchu pożaru.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (29) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group