Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 6956
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śpiewem powalili na kolana

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: Nat
Fot. Nat
W cieplickiej Muszli Koncertowej odbył się wczoraj kolejny koncert promenadowy. Tym razem na scenie zagościli Dorota i Andrzej Jankiewicz – śpiewacy obdarzeni niezwykłymi głosami, którzy wykonali głównie repertuar operetkowy i pieśniarski.

Andrzej jest z zawodu śpiewakiem, tancerzem i choreografem oraz autorem wielu pieśni i tekstów satyrycznych. Zdobył wiele nagród tanecznych i występował w wielu krajach Europy oraz w Australii. Dorota natomiast jest absolwentką dwóch Wydziałów Akademii Muzycznej we Wrocławiu: Wokalno-Aktorskiego oraz Pedagogiki. Zarówno jak Andrzej wielokrotnie odbywała liczne tournee po Europie, Australii., a także w USA. Jest również laureatką wielu konkursów wokalnych.

O godzinie 16 w niedzielne i upalne popołudnie przy Muszli Koncertowej zebrał się nie mały tłumek czekający na występ rozśpiewanego małżeństwa . Gdy wreszcie weszli na scenę serca publiczności zabiły w rytm ich śpiewu.

Niezwykle fascynujące interpretacje utworów operetkowych, musicalowych i pieśniarskich porwały słuchaczy w zupełnie odległy świat, gdzie życie staje się bajką. W skali głosów – sopranu i tenoru został wykonany między innymi utwór z musicalu „Skrzypek na Dachu” Jerryego Bocka - „ To świt, to zmrok”, „Serce Śpiewa” z operetki „Księżniczka” i „Brunetki blondynki” Jana Kiepury.

Największe wrażenie jednak zrobiła aria „Usta milczą dusza śpiewa”, która została odśpiewana wspólnie z widownią. Na koniec koncertu nie uniknięto oczywiście bisu podpartego aplauzem. Publiczność nie miała dość, ale koncert musiał się skończyć. Dlatego też aby całkiem nie odcinać słuchaczy od wokalnego transu po koncercie małżeństwo sprzedawało swoje płyty.

Już za tydzień kolejny koncert promenadowy. Tym razem o godzinie 16:00 w Muszli Koncertowej wystąpi Jacek Szreniawa i Janusz Lewandowski. Serdecznie zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~kuracjusz 3-08-2009 14:56
piękne śpiew i widoki bardzo bardzo brudne alejki w parku
~meloman 18-08-2009 13:51
Byłem, słuchałem i oglądałem... Darmowa impreza w Parku Zdrojowym ! Autor reportażu grubo przesadził z tytułem. Tam nikt nikogo nie powalił na kolana. A szczególnie rodzaj tego "koncertu". Z MAGNETOFONEM !!! Tak śpiewają na całym świecie tyle że w metrze, na ulicy, pod domami handlowymi. Czy naprawdę nie stać tych "artystów" na choćby porządnego pianistę? Dla mnie to brak szacunku dla publiczności a nazywać koncertem zwykły występ to również nieporozumienie. "Brawa" dla organizatorów... :(

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group