Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8248
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Śpiewem powalili na kolana

Poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 8:30
Aktualizacja: 8:31
Autor: Nat
JELENIA GÓRA: Śpiewem powalili na kolana
Fot. Nat
W cieplickiej Muszli Koncertowej odbył się wczoraj kolejny koncert promenadowy. Tym razem na scenie zagościli Dorota i Andrzej Jankiewicz – śpiewacy obdarzeni niezwykłymi głosami, którzy wykonali głównie repertuar operetkowy i pieśniarski.

Andrzej jest z zawodu śpiewakiem, tancerzem i choreografem oraz autorem wielu pieśni i tekstów satyrycznych. Zdobył wiele nagród tanecznych i występował w wielu krajach Europy oraz w Australii. Dorota natomiast jest absolwentką dwóch Wydziałów Akademii Muzycznej we Wrocławiu: Wokalno-Aktorskiego oraz Pedagogiki. Zarówno jak Andrzej wielokrotnie odbywała liczne tournee po Europie, Australii., a także w USA. Jest również laureatką wielu konkursów wokalnych.

O godzinie 16 w niedzielne i upalne popołudnie przy Muszli Koncertowej zebrał się nie mały tłumek czekający na występ rozśpiewanego małżeństwa . Gdy wreszcie weszli na scenę serca publiczności zabiły w rytm ich śpiewu.

Niezwykle fascynujące interpretacje utworów operetkowych, musicalowych i pieśniarskich porwały słuchaczy w zupełnie odległy świat, gdzie życie staje się bajką. W skali głosów – sopranu i tenoru został wykonany między innymi utwór z musicalu „Skrzypek na Dachu” Jerryego Bocka - „ To świt, to zmrok”, „Serce Śpiewa” z operetki „Księżniczka” i „Brunetki blondynki” Jana Kiepury.

Największe wrażenie jednak zrobiła aria „Usta milczą dusza śpiewa”, która została odśpiewana wspólnie z widownią. Na koniec koncertu nie uniknięto oczywiście bisu podpartego aplauzem. Publiczność nie miała dość, ale koncert musiał się skończyć. Dlatego też aby całkiem nie odcinać słuchaczy od wokalnego transu po koncercie małżeństwo sprzedawało swoje płyty.

Już za tydzień kolejny koncert promenadowy. Tym razem o godzinie 16:00 w Muszli Koncertowej wystąpi Jacek Szreniawa i Janusz Lewandowski. Serdecznie zapraszamy!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group