Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 3374
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Spektakle konkursowe i gooralski ogień!

Niedziela, 30 kwietnia 2017, 11:16
Aktualizacja: Poniedziałek, 1 maja 2017, 8:42
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Spektakle konkursowe i gooralski ogień!
Fot. Tomasz Raczyński
Drugiego dnia Międzynarodowego Festiwalu Teatrów i Kultury Awangardowej PESTKA jeleniogórska publiczność zobaczyła różnorodne spektakle konkursowe, które ubiegają się o tytuł Kryształowej Pestki. Był też niezwykle ciekawy wykład profesora Mirosława Kocura na temat kobiet w teatrze, a na zakończenie dnia tłumy bawiły się przy dźwiękach serwowanych przez Goorala.

Około 90 minut wykładu profesora Kocura z Uniwersytetu Wrocławskiego prawdopodobnie nikogo nie znudził, bowiem dawkę cennej wiedzy wstrzykiwał wyjątkowy naukowiec. - Właśnie tego mi brakowało. Szukałem w sobie, czego mi brakowało w ostatnich czasach i tak – brakowało mi tych ekspresyjnych wykładów – wyznał Łukasz Duda, organizator festiwalu.

Następnie rozpoczęły się spektakle konkursowe, które ocenia jury w składzie Karolina Marciniak, Kamil Radomski i Ralph Oehme. Drugi skład jurorski wyda werdykt publiczności i uzupełniają go przedstawiciele mediów. Na początek miłośnicy sztuki awangardowej udali się do hangaru na lotnisku Aeroklubu Jeleniogórskiego (organizator zapewnia przejazd), gdzie grupa Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie – Wydziału Lalkarskiego we Wrocławiu pokazała spektakl pt. „01001”, w którym występowało 9 postaci pozbawionych tożsamości. Teatr formy był dla wielu widzów trudnym spektaklem, jednak jak podkreślają znawcy tematu – trudny, nie znaczy zły.

W bajkową podróż w Sali Novej JCK zabrał publiczność Merlin Puppet Theatre z Berlina. „Ziemia niczyja” spotkała się z bardzo dobrym odbiorem, a trzecim spektaklem była „Nomadka” w wykonaniu Teatru Amareya, która była opowieścią prawdziwej historii dotyczącej deportacji mieszkańców Grenlandii do Danii.

Na zakończenie drugiego dnia PESTKI w Klubie Kwadrat zagrał Gooral, co spotkało się z równie wielkim zainteresowaniem. - To był goorlaski ogień – stwierdzili uczestnicy zabawy. Dzisiaj (30.04) trzeci dzień festiwalu, a w nim:
HANGAR / ul. Łomnicka - Lotnisko
godz. 17.00 - WHY DON’T YOU LIKE SADNES?
Teatr Dada von Bzdülöw, koncept i wykonanie: Katarzyna Chmielewska

SALA NOVA / ul.1 Maja 60
godz. 18.30 – LAMENTACJE, Teatr Politechniki Warszawskiej, reżyseria, opracowanie muzyczne i wokalne: Hanna Klepacka

SALA WIDOWISKOWA / ul. Bankowa 28/30
godz. 20.00 – BUM, Teatr Realistyczny. Scenariusz i reżyseria: zespół.

KLUB KWADRAT / ul. Bankowa 28/30
godz. 21.00 PANEL DYSKUSYJNY / Spotkanie z twórcami / Panel poprowadzi Kamil Radomski

KLUB KWADRAT / ul. Bankowa 28/30
godz. 22.00 / koncert ROSALIE.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group