Zalogowanych: 9

III-liga koszykarzy: Spartakus wygrał i został wiceliderem

Sobota, 26 lutego 2011, 21:48
Aktualizacja: Czwartek, 3 marca 2011, 1:01
W rozegranym awansem spotkaniu 15. kolejki III–ligi Spartakus Jelenia Góra pokonał Polkąty Maximus 72:52 i do czasu rozegrania pozostałych spotkań zaplanowanych na 5 marca wskoczył na pozycję wicelidera rozgrywek.

Od początku sobotniego pojedynku gospodarze kontrolowali przebieg spotkania. Po wygranej pierwszej kwarcie 19:12, w drugiej podopieczni Joanny Kawalec nie zwalniali tempa i dołożyli kolejne 5 "oczek" przewagi, dzięki czemu na przerwę koszykarze obu ekip schodzili przy stanie 37:25.

W trzeciej odsłonie zobaczyliśmy masę niecelnych rzutów z obu stron, a wynik 11:8 dobitnie świadczy o nieskuteczności dolnośląskich ekip. W 35 min. koszykarze z Kątów Wrocławskich zdołali zmniejszyć dystans do 10 punktów (54:44), jednak tego dnia to był szczyt możliwości przyjezdnych. Jeleniogórski tercet: Kozyra-Jaszczur-Nowicki zdobywając w sumie 59 punktów był kluczem do zwycięstwa, dzięki któremu Spartakus wskoczył na pozycję wicelidera rozgrywek o awans do II-ligi.

W następnej kolejce, 12 marca Spartakus jedzie do Wrocławia na mecz z Gimbasketem.

KSW Spartakus Jelenia Góra - Polkąty Maximus Kąty Wrocławskie 72:52 (19:12, 18:13, 11:8, 24:19)

Spartakus: Jaszczur (21), Nowicki (20), Kozyra (18), Tokarewicz (6), Kiciński (5), Chrustowski (2), Adamczyk, Owczarek

Polkąty: Beluch (17), Giniewski (17), Sieńko (8), Kondraczyk (6), Aleksandrowicz (3), Cybiński (1), Przysada