Sobota, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6572
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Spacer szlakiem Elizy Radziwiłłówny

Piątek, 3 sierpnia 2018, 7:13
Aktualizacja: Sobota, 4 sierpnia 2018, 8:21
Autor: WAC
Kowary: Spacer szlakiem Elizy Radziwiłłówny
Fot. Organizator
W najbliższa sobotę – 4 sierpnia odbędzie się piąty tegoroczny wakacyjny "Spacer po Kowarach z Przewodnikiem". Tym razem jego trasa prowadzi "Szlakiem Elizy Radziwiłłówny".

Start wędrówki o godzinie 10:00, zbiórka na parkingu przy głównej bramie wjazdowej dawnej Fabryki Dywanów „Kowary" przy ul. Zamkowej 9.

Trasa spaceru obejmuje m.in.: wędrówkę z Kowar do wsi Bukowiec do założenia parkowo-pałacowego hrabiego Friedricha von Reden, przemarsz do ruin amfiteatru rzymskiego i wieży widokowej. Uczestnicy będą podziwiać panoramę Sudetów i stawów bukowieckich, zobaczą również pawilon ogrodowy „Świątynia Ateny", mauzoleum von Redenówi i Rotenhahnów, „Ponurą Kapliczkę", grotę przy martwym korycie „Jedlicy". Następnie będą mogli obejrzeć pałac w Bukowcu i zapoznać się z jego historią. Po tym nastąpi powrót do Kowar, zwiedzenie Wzgórza „Radziwiłłówka", wysłuchanie interesującej historii pałacu Ciszyca i jego mieszkańców, w tym szczególnie Elizy - córki Antoniego i Luizy Radziwiłłów.

Wędrówka tym razem trwać będzie około 6 godzin. Spacer poprowadzi miejski przewodnik Bernard Utrata. Udział w wycieczce jest bezpłatny (z wyjątkiem wstępu do Kopalni Podgórze - wejście dla uczestników w promocyjnej cenie).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group