Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 6696
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Sobotnie granie w klimatach reggae pod Szrenicą

Czwartek, 28 lipca 2011, 8:01
Aktualizacja: 8:02
Autor: Accipiter
REGION JELENIOGÓRSKI: Sobotnie granie w klimatach reggae pod Szrenicą
Fot. Organizatorzy
Bywalcy klubu muzycznego „Jazgot” w Szklarskiej Porębie będą mogli pobawić się przy dźwiękach muzyki reggae w wykonaniu zgorzeleckiej formacji Paihivo. Koncert już w najbliższą sobotę.

Kapela Paihivo została założona dziesięć lat temu przez Leszka Sinikowskiego, gitarzystę i wokalistę zespołu reggae Regalizacja i jest połączeniem kilku grup z województwa dolnośląskiego (Clown, Cyfrowa Obora, Level Up i Rootstical). W 2003 roku w Uhelstudio zespół Paihivo nagrał swój pierwszy materiał i wydał własnym sumptem debiutancką płytę „Odległe miejsca”. Na początku 2004 roku odszedł perkusista Piotr Olczyk, a jego miejsce zajął Michał Bartczak z zespołu Cyfrowa Obora.

Niedługo potem Paihivo nagrał kolejne dwa krążki: „Opowieść” i „Jesteśmy”. Na ostatnio wydanej czwartej płycie „Posłuchaj” (2010), która wzbudziła duże zainteresowanie na krajowej scenie muzycznej i zbiera dobre recenzje, część utworów wykonywana jest równolegle w języku polski i niemieckim, bowiem do składu formacji Paihivo doszedł wokalista z Goerlitz – Marko Dralle Helbig.

Aktualnie w Paihivo grają i śpiewają: Marcin Fic – trąbka, Marko Helbig – śpiew, Darek Kondratowicz – gitara basowa, Przemek Rykiert – gitara, Leszek Sinikowski – śpiew, Marcin Sochacki – perkusja, Karol Szkibiel – perkusja, Michał Węgrzyn – gitara oraz akustyk Jacek Kadłubicki - realizator dźwięku.

30 lipca (sobota) o godz. 21. grupa Paihivo wystąpi w Szklarskiej Porębie w Klubie „Jazgot” przy ul. Objazdowej 1. Wstęp: 10 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group