Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 7024
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Sobota w strugach deszczu

Sobota, 7 sierpnia 2010, 8:09
Aktualizacja: Niedziela, 8 sierpnia 2010, 7:48
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Sobota w strugach deszczu
Fot. Mieszkańcy
Nawet 100 mm deszczu na metr kwadratowy może spaść w sobotę w Sudetach i na Przedgórzu Sudeckim. Opady będą jednostajne – ostrzegają meteorolodzy. Prezydent miasta wprowadził na terenie Jeleniej Góry pogotowie przeciwpowodziowe. Na dodatek w części miasta nie było prądu. Sytuacja powoli wraca do normy.

Intensywne opady mogą spowodować lokalne podtopienia i wystąpienia z brzegów mniejszych potoków spływających z gór. Nie powinny jednak przyczynić się do powodzi, choć miejscami sytuacja jest groźna. W Wojcieszycach woda podmyła dom. Lokatorom pomagają policjanci i strażacy. Dojazd do miejscowości jest utrudniony. Podtopienia występują także w Piechowicach oraz w miejscowościach w rejonie Rudaw Janowickich. Strażacy mają dziesiątki wezwań. W Szklarskiej Porębie osunął się mur oporowy przy ulicy Turystycznej. Zniszczone zostało kilka samochodów. Zamknięto także przejazd w stronę Mysłakowic oraz Łomnicy.

Mieszkaniec Szklarskiej Poręby poskarżył się, że ochotnicy odseparowali od miasta mieszkańców ulicy Bronisława Czecha (mieszka tam burmistrz), a dowódca jednostki nie ostrzegł ludzi, aby przestawili samochody. – Każdy wie ze w dzisiejszych czasach bez samochodu ani rusz, w dodatku podczas ulewy. A gdyby coś się stało i potrzeba by pilnie jechać na pogotowie? – pyta w e-mailu pan Kamil ze Szklarskiej Poręby.
Jak pisze Czytelnik, kiedyś podczas ulewy zrobiono podwójną tamę. – Pół ulicy worków z lewej strony plus pół ulicy worków z prawej z luką na auta a woda ... trafiała do koryta. Ale teraz kto o tym myśli? – dodaje.

Kłopoty są też w Jeleniej Górze. - Od zakończenia długo oczekiwanego remontu kanalizacji deszczowej na ul. Wyczółkowskiego minęło zaledwie kilka tygodni, dziś można ocenić efekty pracy – piszą do nas mieszkańcy. – Cała ulica na odcinku około 100 m jest pod wodą. Głębokość kałuż sięga 70 cm. Przed remontem nie widzieliśmy takiego zalania jak dziś – napisali lokatorzy pobliskich kamienic. Okazuje się, że nawet wymieniona kanalizacja nie zbiera odpowiednio deszczowej wody.

Zamknięto dla ruchu ulicę Lubańską, są kłopoty z przejazdem ulicą Wolności. Ograniczenia w ruchu wprowadzono na skrzyżowaniu z ul. Marcinkowskiego. Jakby tego było mało, w Cieplicach nie ma prądu. Awaria ma potrwać około trzech godzin. Podobnie światło "wysiadło" w Jeleniej Górze i w kilku innych miejscowościach. Doszło do awarii w okolicach Sosnówki. Usterkę usunięto około godz. 16. 30. W Cieplicach - wg komunikatu EnergiiPro - światła nie będzie do godz. 18.

Beznadziejna sytuacja jest w innych miejscowościach byłego województwa. Pół Bogatyni znalazło się pod wodą, kiedy wylała miejscowa rzeka Miedzianka.

Odwoływane są imprezy. Nie odbędzie się, między innymi, pokaz rękodzielników przy średniowiecznej wieży mieszkalnej w Siedlęcinie. Słońce pokaże się w niedzielę, ale nie są też wykluczone przelotne deszcze i burze.

Wszystkim Czytelnikom serdecznie dziękujemy za nadesłane zdjęcia! Jesteście Państwo nieocenini!
Redkacja Jelonki.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (232)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
298
Nigdy
20%
Rzadko
43%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group