Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 14981
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Snucie planów w magistracie

Wtorek, 6 marca 2007, 0:00
Autor: Angela
Jelenia Góra: Snucie planów w magistracie
Fot. Krzysztof Knitter
W ratuszu odbyła się we wtorek konferencja prasowa poświęcona Regionalnemu Programowi Operacyjnemu dla Dolnego Śląska ze szczególnym uwzględnieniem Jeleniej Góry w na lata 2007– 2013.

W spotkaniu udział wzięli prezydent miasta Marek Obrębalski, radni Platoformy Obywatelskiej Marcin Zawiła i Jerzy Pokój oraz zaproszony lider PO, jej sekretarz generalny poseł Grzegorz Schetyna.

Głównym tematem konferencji stała się budowa drogi łączącej Jelenia Górę z Bolkowem. W tej kwestii omówione zostały możliwości pozyskania pieniędzy unijnych.
– Budowa drogi S 3 to koszt rzędu 800 mln złotych – mówił Grzegorz Schetyna. Budowa będzie podzielona na etapy: pierwszy z nich pochłonie 500 mln, gdzie granica będzie przebiegała do Legnicy, drugi etap to kolejne 300 mln i będzie to trasa z Legnicy do Lubawki.
Prezydent Marek Obrębalski skupił się na pierwszym etapie obwodnicy południowej (od ulicy Wincentego Pola do ulicy Sudeckiej), która pochłonie 16 mln euro.

Poza tym poruszone zostały kwestie dotyczące funkcji uzdrowiskowych, wykorzystania wód termalnych miasta oraz propozycja modernizacji wież widokowych w mieście.
– Chcemy zmodernizować i oddać do użytku przede wszystkim popularnego „grzybka”, czyli wieżę na Wzgórzu Krzywoustego – mówił Marek Obrębalski.

Pierwsze pieniądze na realizacje wszystkich planów ujętych w Regionalnym Programie Operacyjnym mają się pojawić w 2008 roku.
– Ten rok jest czasem przygotowań odpowiednich wniosków o środki unijne – mówił Marek Obrębalski.
Grzegorz Schetyna nie ukrywał jednak, że Jelenia Góra o pieniądze będzie walczyła z Wałbrzychem i Legnicą a ilość przyznanych środków będzie zależała od jakości wniosku.

We wtorek mają być również podjęte rozmowy dotyczące ewentualnej koalicji Platformy Obywatelskiej w radzie miasta. Jak zapowiedział poseł Grzegorz Schetyna, rozmowy będą prowadzone ze Wspólnym Miastem oraz Prawem i Sprawiedliwością.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
445
Jest nowy
7%
1-5 lat
14%
5-10 lat
18%
10-20 lat
41%
pow. 20 lat
19%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Zbyt inteligentni, by być szczęśliwi
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
 
Koszykówka
Walczymy o szósty skalp!
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group