Czwartek, 20 czerwca
Imieniny: Bogny, Bogumiły
Czytających: 9646
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śnieżnie na dzień dobry

Środa, 21 marca 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 21 marca 2007, 8:53
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Śnieżnie na dzień dobry
Fot. Dariusz Gudowski, Krzysztof Knitter
Obfitymi opadami śniegu przywitała mieszkańców regionu astronomiczna wiosna.

Jej pierwszy dzień w niczym nie przypomina jednej z najładniejszych i najcieplejszych pór roku. Śnieg zaczął obficie sypać jeszcze we wtorek wieczorem. Swoje zrobiły nocne opady. Na szczęście obyło się bez poważniejszych utrudnień na drogach.

Między Szklarską Porębą i Jakuszycami przez około trzech godzin trasa była zablokowana przez nie radzące sobie w górskich warunkach TIR-y. Tym razem nie odnotowano paraliżujących korków między Radomierzem a Kaczorowem, na drodze wyjazdowej w kierunku Wrocławia.
Policjanci odnotowali tylko dwie kolizje drogowe. – Kierowcy jeżdżą wolno i rozważnie. Śnieg ich postraszył – tłumaczą funkcjonariusze. Tym bardziej, że wielu zmotoryzowanych już zmieniło opony z zimowych na letnie.

Opady śniegu poprawiły nieco humory w Miejskim Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej, które nie wyrobiło, póki co, zimowych norm. I nie zarobiło tyle, co podczas zeszłorocznej zimy.
– W tym roku z powodu łagodnej zimy w ogóle nie wyjechała na ulice nowoczesna piaskarka zakupiona przez firmę. Jej czyszczenie po tak krótkim okresie eksploatacji nie byłoby opłacalne – mówi Michał Kasztelan, prezes MPGK.
Drogowcy nadrabiali zaległości: najważniejsze drogi w mieście były w środę czarne i mokre, a pługi zaczęły jeździć już we wtorek po południu.

Z powodu opadów mokrego śniegu uszkodzeniu uległa część naziemnej instalacji energetycznej, co pozbawiło światła mieszkańców kilku podjeleniogórskich miejscowości i paru ulic w samej Jeleniej Górze. Awarie mają być usunięte do środy do południa.

Według prognoz śnieg ma przestać padać w Kotlinie Jeleniogórskiej, ale istnieje obawa przed spadkami temperatur poniżej zera. Drogi mogą być bardzo śliskie. Na prawdziwą wiosnę przyjdzie jeszcze trochę poczekać.

Sporo śniegu spadło w Karkonoszach, gdzie wciąż utrzymywany jest drugi w pięciostopniowej skali stopień zagrożenia lawinowego. Szlaki są nieprzetarte i trudne. Nie lepiej jest na nartostradach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeżdżę na rowerze?

Oddanych
głosów
1038
Tak, regularnie
25%
Tak, od czasu do czasu
36%
Nie, ale uprawiam rekreacyjnie inny sport
14%
Nie, z jakimkolwiek sportem mi „nie po drodze”
24%
 
Głos ulicy
Ja lubię sushi, a ja wolę burgery domowe
 
Miej świadomość
Rzucają wyzwanie Orlenowi!
 
Rozmowy Jelonki
Dostali 8 mln zł na szkołę
 
Kultura
Kwiaty w KANS
 
Kultura
Baletniczki w Zameczku
 
112
Nawet 10 lat więzienia za podpalenie łąki lub lasu!
 
112
Strażacy dbają o bezpieczeństwo kierowców
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group