Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 8277
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Śnieżne grzmoty i huragan

Piątek, 16 grudnia 2005, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 30 grudnia 2005, 17:32
Autor: TEJO
Trzeci stopień zagrożenia lawinowego w pięciostopniowej rosnącej skali ogłosiło w piątek Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. W górach wciąż intensywnie pada śnieg. Nad Kotliną Jeleniogórską przeszła burza śnieżna z wyładowaniami atmosferycznymi.

Trudno jest dojechać do Jakuszyc i do Karpacza Górnego. Policja radzi, aby kierowcy, którzy wybierają się w góry, założyli na koła łańcuchy. Po południu zablokowana była droga z Jeleniej Góry do Złotoryi. W okolicach Kapeli wiatr przewrócił drzewo. Konieczna okazała się interwencja jednostek Państwowej Straży Pożarnej.
Śnieżyca i wiatr sprawiły, że wciąż nieczynny jest wyciąg na Kopę w Karpaczu i działa tylko dolna sekcja krzesełek na Szrenicę.

- W Karkonoszach można jeździć na nartach na Liczykrupie w Karpaczu i po Puchatku w Szklarskiej Porębie. Tam są coraz lepsze warunki narciarskie. Warunki dla turystów pieszych są bardzo trudne, szlaki są nieprzetarte i pozawiewane, wieje silny wiatr. Sytuację utrudniają zamiecie, a widoczność sięga zaledwie 30 metrów - mówi Artur Ludwig, ratownik dyżurny Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Podobna pogoda zapowiadana jest na weekend. Dlatego GOPR ostrzega turystów, aby nie planować wycieczek w górne partie Karkonoszy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group