Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 7449
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Śnieżne cylindry stworzone przez wiatr

Poniedziałek, 2 lutego 2009, 10:21
Aktualizacja: Wtorek, 3 lutego 2009, 7:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Śnieżne cylindry stworzone przez wiatr
Fot. rylit
Na ciekawe zjawisko napotkał dziś rano nasz reporter podczas porannego spaceru. Pole w Cieplicach usłane było „tworami” ze śniegu utworzonymi siłą natury.

– W pierwszej chwili pomyślałem, że to dzieci bawiły się śniegiem. Spostrzegłem jednak, że nie ma w koło tych tworów śladów butów. Nad ranem się ociepliło i zerwał się wiatr dlatego jego należy uważać z twórcę tych niespotykanych cylindrów – mówi pan Ryszard.

Po powrocie do domu wyjrzał przez okno na pobliskie pole i zobaczyłem je usiane tymi tworami. Chwyciłem za aparat i poszedł zrobić zdjęcia. Pole robi niesamowite wrażenie jakby ktoś poukładał tysiące tych cylindrów. Cylindry są średnicy od 10 do 25 cm i mają za sobą ślady toczenia od 1 metra do 6 metrów, występują tylko na otwartej, w miarę gładkiej przestrzeni.

– Przypuszczam, że musiał być porywisty, ciepły wiatr, który w krótkim czasie uformował te cylindry. Mój pies był też zdziwiony i z obawą wąchał to cudo. Większość ludzi zajęta swoimi obowiązkami nawet tego nie zauważyła – dodaje.

Sami zobaczcie na zdjęciach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (62) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group