Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 3882
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Śnieżka–królowa Karkonoszy w Bukowcu

Wiadomości: Region
Środa, 17 czerwca 2015, 7:12
Aktualizacja: 7:15
Autor: Jel
Fot. Archiwum
Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy przy Związku Gmin Karkonoskich w Bukowcu zapraszają na II Sympozjum popularno–naukowe „Śnieżka królowa Karkonoszy” w sobotę (20.06) o godz. godz. 11.00 w Pałacu w Bukowcu. Prowadzenie: Krzysztof Tęcza i Witold Szczudłowski

Program
11.00 Przywitanie uczestników – rozpoczęcie sympozjum

Referaty: Maciej Lercher – Śnieżka najwyższa góra świata, Krzysztof Tęcza – Udostępnienie turystyczne Śnieżki w ostatnim stuleciu, Mirosław Górecki – Historia zabudowy Śnieżki, Roksana Knapik – Walory przyrodnicze Śnieżki, Kazimierz Mierzwa – Straż Graniczna na Śnieżce i Symboliczny cmentarz, Tomasz Nasiółkowski – Zwykłe i niezwykłe zjawiska meteorologiczne na Śnieżce, Michał Makowski – Ruch turystyczny na Śnieżce, Jacek Potocki – Kult świętego Wawrzyńca na Śnieżce.

Sympozjum będzie towarzyszyć wystawa starych pocztówek oraz pamiątek związanych ze Śnieżką ze zbiorów Mirosława Góreckiego

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~fizyk 19-06-2015 12:56
znowu pseudofachoffcy od Karkonoszy korzystają z okazji do popitki a Śnieżka i rzekome prelekcje są tylko pretekstem (bo poza snieżką ich wiedza na temat Karkonoszy jest praktycznie żadna). Na przykład taki Michał Makowski kompromituje się ilekroć zabierze głos na temat Karkonoszy. kto za to płaci ?
~Duch Gór 19-06-2015 13:55
Ale "ambitny" temat znaleźli sobie ci "experci". Wcześniej ci "experci" zastanawiali się, czy Lasocki Grzbiet leży w Karkonoszach (każdy turysta mający choćby podstawową wiedzę o Sudetach od dawna doskonale wie, że tak). Gdzieś tak połowa prelegentów to pracownicy KPN albo osoby blisko związane z parkiem. Albo ta podstawowa wiedza o Karkonoszach jest tajemna dla pracowników KPN, albo rzeczywiście chodzi o spotkanie towarzyskie a wygłaszane po raz n-ty te same referaty (z nieco zmienionymi tytułami) są tylko pretekstem.
~górski 20-06-2015 16:41
A kto pojedzie do tego Bukowca i czym? Najpierw powołano bzdurną Pracownię Regionalną w zabitej dechami wsi gdzie w sobotę chyba nawet żaden autobus nie dojeżdża a teraz wymyśla się prelekcje na bzdurne tematy żeby uzasadnić jej istnienie. A ci "eksperci" to za każdym razem ci sami. Dobrze że przynajmniej coś wiedzą o Śnieżce. Roksana Knapik - kolejna "znawczyni" Karkonoszy. Wystarczy poczytać jej artykuły w "Sudetach" albo innych czasopismach - w 90% żywcem zerżnięte z folderków i przewodników wydawanych przez Kpn (oczywiście bez podania źródła), na dodatek z licznymi błędami. Taki efekt zatrudniania w Kpn według kryterium skoligaceń rodzinnych i znajomości zamiast kompetencji.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group