Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 6525
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śmietnisko w byłej papierni

Środa, 2 marca 2022, 6:01
Autor: WAC
Jelenia Góra: Śmietnisko w byłej papierni
Fot. WAC
Działka, gdzie kiedyś stały zabudowania Karkonoskich Zakładów Papierniczych przy ul. Wiejskiej w Jeleniej Górze powoli zamienia się w wielkie śmietnisko – alarmuje pan Krzysztof z Zabobrza.
Z tego, co wiem teren gdzie kiedyś stały zabudowania papierni kilka lat temu wykupił jakiś deweloper - mówi nasz Czytelnik. - Szybko wyburzono opuszczone hale oraz biurowiec i od tego czasu nic się nie dzieje. Teren początkowo był ogrodzony, jednak płot szybko zniknął i obecnie dostęp na działkę jest praktycznie nieograniczony. Korzystają z tego osoby, które zwożą tam gruz, zniszczone elementy armatury sanitarnej oraz inne odpady. Na działce porośniętej samosiejkami walają się ponadto pozostałości po rozbiórce zakładu. Jest to wprawdzie obszar prywatny jednak czy Miasto nie powinno zmusić jego właściciela, aby go odpowiednio zabezpieczył i utrzymywał tam porządek?
W sprawie nieporządków na działce przy ulicy Wiejskiej zostały wszczęte czynności - mówi zastępca komendanta Straży Miejskiej Jacek Winiarski. - Wobec właściciela gruntu zostanie wydany nakaz porządkowy, mandat, ewentualnie skierujemy wniosek do sądu. Miejsce to było przed pandemią już kilka razy sprzątane. Jego właściciel prowadził po naszych wezwaniach czynności porządkowe, ale w momencie, gdy pozostawiał grunt bez nadzoru to prędzej czy później ponownie dochodziło do jego zanieczyszczenia.

Twoja reakcja na artykuł?

2
6%
Cieszy
4
12%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
11
32%
Złości
16
47%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group