Środa, 22 września
Imieniny: Maurycego, Tomasza
Czytających: 6231
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Śmietnisko na drodze do Doliny Pałaców i Ogrodów

Środa, 16 listopada 2016, 8:12
Aktualizacja: Czwartek, 17 listopada 2016, 7:53
Autor: Angelika Grzywacz–Dudek
Jelenia Góra: Śmietnisko na drodze do Doliny Pałaców i Ogrodów
Fot. Angelika Grzywacz–Dudek
– Sterta śmieci przy kubłach brudnych jak święta ziemia. Taki jest widok przy ul. Słowackiego w Jeleniej Górze na wysokości budynku 34 w Jeleniej Górze – skarży się nasz Czytelnik Marek Chromicz. – A jest to droga do Staniszowa czy na Osiedle Czarne, gdzie ludzie z całej Polski i zagranicy przyjeżdżają na koncerty. Niemcy zatrzymują się często i robią zdjęcia tej naszej polskiej rzeczywistości w drodze do Pałaców i Ogrodów – dodaje.

Jak mówi Czytelnik, śmieci wysypujące się z przepełnionych kubłów to w tym miejscu stały widok.
- Najgorzej jest latem, kiedy tych śmieci jest najwięcej, a wysoka temperatura sprawia, że poza okropnym widokiem jest też straszny smród – mówi Marek Chromicz. – Tych kubłów jest po prostu za mało. Odpady odbierane są w środy, a już we wtorki śmieci wysypują się na zewnątrz. Do tego kubły nigdy nie były myte i są bardzo brudne. Miasto płaci firmie MPGK za odbiór odpadów, więc powinno też sprawdzać, jak ta usługa jest wykonywana – dodaje Czytelnik.

Rzecznik firmy MPGK Zbigniew Rzońca wyjaśnia, że odpady odbierane są zgodnie z harmonogramem, a kubły myte zgodnie z umową: dwa razy w roku: wiosną i jesienią. W tym przypadku pojemniki były myte w październiku. Jeśli w tym miejscu kubły na śmieci są przepełnione, to znaczy, że mieszkańcy produkują więcej śmieci, niż zostało to oficjalnie zgłoszone w deklaracjach wspólnoty lub też, że ktoś im te odpady „podrzuca” – mówi Zbigniew Rzońca, rzecznik prasowy firmy MPGK.

– My odbieramy śmieci zgodnie z harmonogramem, więc przesunięcie odbioru o jeden dzień nic nie zmieni. Rozwiązanie jest tylko jedno. Dana wspólnota musi wybudować sobie zamykane kontenery na śmieci i złożyć do Miasta deklarację o większej ilości produkowanych odpadów oraz wniosek o dostawienie dodatkowego pojemnika. To oczywiście będzie wiązało się z dodatkową opłatą dla mieszkańców, ale innej rady nie ma. MPGK drugi raz nie będzie po śmieci przyjeżdżać, bo nikt za to nie zapłaci – dodaje rzecznik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group