Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 11024
Zalogowanych: 116
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Śmiech wrogom ojczyzny”

Czwartek, 4 października 2018, 8:57
Aktualizacja: Piątek, 5 października 2018, 14:57
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: „Śmiech wrogom ojczyzny”
Fot. Przemek Kaczałko
Tytułowe hasło było jednym z kilku towarzyszących wczoraj (3.10) akcji Komitetu Obrony Demokracji na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze. Przeciwnicy obecnego rządu spotkali się, aby nadmuchać symboliczną kaczkę, namawiać do udziału w wyborach oraz nanosić dla chętnych napisy „Konstytucja” na koszulki.

Zgodnie z zapowiedziami, działacze i sympatycy KOD-u spotykają się każdego trzeciego dnia miesiąca.

Dzisiaj odsłaniamy kaczkę dziwaczkę - wiadomo kogo tak określamy - tłumaczył happening Tadeusz Waliczek, szef lokalnych struktur KOD.

Frekwencja na spotkaniu w centrum miasta po raz kolejny nie była powalająca

- Człowiek by się cieszył jak byłaby tu setka ludzi, a inaczej to wygląda jak będzie 20 osób, jest inna motywacja do dalszego działania, ale jednym z haseł jest "Idźcie na wybory" - mówił T. Waliczek. - Te wybory powinny być miernikiem nastrojów społecznych - czy faktycznie PiS ma takie poparcie, chociaż ja nie wierzę takim sondażom, ale miejmy nadzieję, że tak nie jest i pierwsza wyborcza potyczka będzie wygrana - dodał lider jeleniogórskiego KOD-u.

Przez ostatnie lata działacze KOD-u powtarzali, że osoby z zarządu nie będą startować w wyborach samorządowych, jednak na listach można znaleźć zarówno byłego, jak i obecnego szefa KOD Jelenia Góra.

- Na zarządzie głównym została podjęta uchwała, że członkowie zarządu również mogą kandydować - wyjaśnia odgórne przyzwolenie Tadeusz Waliczek, który zapowiada, że przed wyborami odbędzie się jeszcze jedna akcja przypominająca "Szarego człowieka", który 19 października 2017 roku podpalił się pod Pałacem Kultury w Warszawie, w desperackim proteście.

Twoja reakcja na artykuł?

34
45%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
3%
Nudzi
2
3%
Smuci
6
8%
Złości
31
41%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy lokalne "kasyna" i gry hazardowe powinny być dozwolone bez koncesji?

Oddanych
głosów
261
Oczywiście, gra tylko ten kto chce
28%
Tak, jednak do pewnej kwoty - na niektórych działa to jak narkotyk
8%
Hazard powinien zostać całkowicie zakazany
49%
Nic nie trzeba zmieniać w przepisach
15%
 
Głos ulicy
Nie "siedzimy" na telefonach
 
Warto wiedzieć
Trump zaatakował Iran! Nowa wojna USA na Bliskim Wschodzie?
Rozmowy Jelonki
Strzelania będą tylko raz w tygodniu
 
Piłka nożna
Karkonosze wystartowały. Pierwszy trening z nowym, doświadczonym trenerem
 
Aktualności
Nowe porządki przy Kolorowych Jeziorkach
 
Czechy
Wspólna modlitwa ponad granicami – pielgrzymka z Karpacza i Kowar do Małej Upy
 
Aktualności
Pendolino i parking przy PKP
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group