• Środa, 23 października 2019
  • Godz. 15:12
  • Imieniny: Marleny, Seweryna, Teodora, Igi
  • Czytających: 6923
  • Zalogowanych: 14
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Smacznie i pięknie, jak to pod Śnieżką

Wiadomości: Jelenia Góra
Sobota, 9 września 2017, 9:14
Aktualizacja: Niedziela, 10 września 2017, 7:47
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Wystawa produktów regionalnych „Wyprodukowano pod Śnieżką” przyciągnęła na Plac Ratuszowy w Jeleniej Górze spore rzesze świadomych konsumentów oraz kolekcjonerów wyrobów regionalnych. W trakcie piątkowej (8.09) imprezy, zorganizowanej przez Karkonoską Agencję Rozwoju Regionalnego, wybrano także laureatów w dwóch kategoriach.

W jubileuszowej XV wystawie wzięło udział kilkudziesięciu wystawców z Dolnego Śląska oraz Republiki Czeskiej. - Cieszy nas liczba odwiedzających, jak i wystawców – przyznał Leszek Supierz, przedstawiciel zarządu KARR.

Produktów spożywczych było wiele - od mięs, miodów, produkty z lawendy po sery i inne smakołyki. - Mamy goudę długodojrzewającą, która ma już 14 miesięcy, ser podchmielony, pasty serowe, jogurty i wiele innych – powiedziała Ania Wańczyk z Gospodarstwa Agroturystycznego Wańczykówka z Krzeszowa, gdzie produkują sery krowie, kozie oraz owcze. Wystawcy przyznają, że ciągle rośnie świadomość konsumentów i w porównaniu z poprzednim rokiem, zainteresowanie jest znacznie większe. - Ludzie bardziej zwracają uwagę na to, co jedzą. Przestają patrzeć na cenę produktów, ważniejsza jest ich jakość – dodają.

- Tego lata hitem była lemoniada arbuzowa, lemonkowa i lawendowa – podkreśliła Małgorzata Greifenberg ze „Słodko i Zdrowo” w Jagniątkowie, która składniki do swojego produktu uprawia we własnym ogródku. - Wszyscy teraz chcemy żyć zdrowo, smacznie i niskokalorycznie. Ja próbuję to wdrożyć w życie, a lawendę można wykorzystywać nie tylko w aptece, ale i w życiu codziennym – podkreśliła pani z Jagniątkowa.

To właśnie lemoniada lawendowa decyzją komisji konkursowej była jedną z trzech wyróżnionych produktów, nagrodzonych Jelonkiem Karkonoskim. Wśród produktów spożywczych wytypowano też Cycucha Janowickiego z Browaru Miedzianka oraz Maso Rydval z Czech za kiełbasę ziołową. Wśród Najciekawszych Produktów Karkonoskich zwyciężyły: Farma Dyń z Różyńca k. Bolesławca (za ogórki ozdobne), JM Koral z Czech za szklane paciorki oraz Liściaki i Rymowanki z Kowar.

Tegoroczna impreza ponownie była wzbogacona przez występy na scenie, gdzie zagrał czeski zespół Zamecke Saxofonove Kvarteto oraz Kowarska Orkiestra Rozrywkowa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~pkaz2 9-09-2017 11:23
Panie Przemku - "W trakcie sobotniej (8.09) imprezy" - czy aby na pewno?
~ 9-09-2017 13:21
Wolne to się napił dziś 9 proponuje nalewkę
~co za bezsens 9-09-2017 14:29
Rozumiem, że to impreza organizowana dla bezrobotnych, emerytów i rencistów, ewentualnie wycieczek niemieckich. Bo przeciętny, pracujący człowiek w piątek w tych godzinach jest w pracy! Poszedłby, zobaczył, dokonał chętnie zakupów ale zostaje mi to uniemożliwione przez termin organizacji!
~Wrotek 9-09-2017 14:45
A miedziak rozdawał sałatkę z przepisu babci jak dawniej? 😂 idealna myśl zrobić impreze od 11 do 18 w piątek! Duraki!
~hgshffffffffffffff 9-09-2017 17:41
Impreza jest w piątek do 15:00 bo nikomu w KARR nie chce się przyjść do pracy w sobotę lub po 15:00.
~ 9-09-2017 18:54
Gdy byłam ok 16:00, to już było właściwie po wszystkim, na czym mi zależało. Jaki idiota organizuje taki jarmark w godzinach gdy większość dorosłych pracujących ludzi jest w pracy? Ci wystawcy, którzy zabrali się o piętnastej, sami pozbawili się klientów - nabywców. Organizatorzy (nie wystawcy) to bezmyślne lenie patentowane - odbębnili imprezę w godzinach ICH pracy, czyli wtedy gdy potencjalni nabywcy są w SWOJEJ PRACY, więc nie mogą przyjść, aby cokolwiek kupić, a trudno brać urlop, aby zrobić zakupy.
~danka1 10-09-2017 0:05
w KARR siedzą sami z nadania PIS tacy jak L. Supierz, jego siostrzenica i pozostali, kasę biorą i po mają jeszcze kiblować w sobotę
~ 10-09-2017 16:42
Też bym sie chetnie wybrala, tym bardziej ze bylam bardzo zadowolona z zeszlorocznej imprezy oraz zakupów.Niestety jakis baran wymyslil sobie, zeby impreza byla w piatek...Nic, tylko pogratulowac głupoty

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group