Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2325
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Słony rachunek

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 2 lutego 2007, 0:00
Autor: Angelika Grzywacz
Fot. Angelika Grzywacz
Lokatorkę z ulicy Klonowicza niepokoiła wysokość opłat za wodę naliczanych przez Zakład Gospodarki Lokalowej „Północ”. Zdecydowała o założeniu wodomierza. Płaci mniej, a ZGL plącze się w wyjaśnieniach.

Jak mówi Stanisława Kuźniar konflikt w sprawie wody zaostrzył się w ubiegłym roku. Wówczas za wodę administracja naliczała, według lokatorki, zbyt wysoka opłatę.
– Nie było liczników, więc nie można było sprawdzić, jakie jest rzeczywiste zużycie – mówi jeleniogórzanka. – Nie ja jedna miałam taki problem. Podobna sytuacja miała miejsce u mojej mamy i sąsiadki i innych lokatorów.

Stanisława Kuźniar założyła licznik w październiku. Od tego czasu Wodnik nalicza jej kwotę za wodę co dwa miesiące.

– Z rachunku wynika, że za październik i listopad mam zapłacić około 41 złotych – mówi Stanisława Kuźniar. – W administracji co miesiąc naliczali mi sto czterdzieści złotych. Wodnikowi zapłaciłam rachunek, ale administracji – nie. W związku z tym, że administracja nie przesłała mi podziału kosztów i naliczała całą kwotę, nie płaciłam niczego. Teraz dostałam nakaz zapłacenia w ciągu siedmiu dni całej zaległej kwoty, w która wliczona jest również woda – martwi się kobieta.

Zakład Gospodarki Lokalowej „Północ” nie potrafi jednoznacznie wyjaśnić powodu naliczania opłat za wodę.
– W najbliższym czasie czyli w ciągu czternastu dni sprawdzimy to i wówczas zrobimy całkowi rozliczenie. Teraz nie mam możliwości sprawdzenia tego – mówi Zbigniew Słowik, zastępca dyrektora ZGL „Północ”.

Stanisława Kuźniar ma jednak wątpliwości do wyjaśnienia tej kwestii. Już kilka razy składała podania i wyjaśnienia. Bez odzewu.
– Tuż po założeniu wodomierza złożyłam w administracji podanie o nie naliczanie mi wody – mówi Stanisława Kuźniar. – Znam wielu ludzi, którzy w tej sprawie wydeptali już ścieżkę do ZGL. Przeważnie są to osoby starsze, które mi się żalą i dla których liczy się każdy grosz – dodaje.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~iga 2-02-2007 13:43
Zlikwidować ZGL, zlikwidować wszystko!!!!!!!!
~tom 2-02-2007 14:58
ZGL to banda zlodzieji i oszustów
~TaG 2-02-2007 15:04
niech nie bedzie niczego taki mamy kraj jaki potrafimy zrobic oddaj czesc wodzowi niech zyje KONONOWICZ
~mieszkaniec jelonki 2-02-2007 15:41
Z ROZLICZANIEM CENTRALNEGO OGRZEWANIA JEST TO SAMO ZA ZESZŁY ROK ZAPŁACIŁEM 1460 ZŁ Z CZEGO 460 ZŁ TO KWOTA NALICZONA Z OPOMIARÓW W MIESZKANIU A 1000 ZŁ TO KOSZTY WSPÓLNE OGRZANIE PIWNIC I KLATKI SCHODOWEJ NIE MA BATA ABY W JAKIKOLWIEK SPOSÓB ZWERYFIKOWAĆ TĄ KWOTĘ MOI SĄSIEDZI MAJĄ LOKALE O IDENTYCZNEJ POWIEŻCHNI JEDNI MAJĄ KOSZTA WSPÓLNE WIĘKSZE INNI MNIEJSZE O CO W TYM CHODZI NIE WIEM ,SPÓŁDZIELNIE TO PATOLOGICZNE,KOMUNISTYCZNE ZŁODZIEJSKIE TWORY KTÓRE NALEŻY JAK NAJSZYBCIEJ ZLIKWIDOWAĆ,CZEKAM NA ROZLICZENIE OGRZEWANIA ZA TEN ROK JESZCZE ANI RAZU NIE ODKRĘCAŁEM GRZEJNIKÓW JAK BĘDZIE CYRK Z KOSZTAMI WSPÓLNYMI JAK ROK TEMU IDĘ DO PROKURATURY
~anka 2-02-2007 15:45
Zgl Północ to największe bagno jakie widziałam. Muszą od kogoś brać kasę za wodę, bo pod ochroną są ci co kradna wodę.Nawet po wskazaniu złodzieja ZGL nic nie robi. Mam tak od kilku lat.
~hexy 2-02-2007 16:21
to jest ulica KLONOWICA !
~no name 2-02-2007 17:22
Ja miałem lepszy przypadek :) Opłacałem bardzo regularnie rachunki za wode. Pewnego dnia przyszło do mnie wezwanie do zapłaty na 2600zł za narastające długi. Zadzwoniłem do wodociągów i pytam co się stało? A Oni że to pomyłka i nie trzeba się denerwować. Po 2 miesiącach przychodzi komornik z policją, przysłane przez "wodnika". Oczywiście zarządałem wyjaśnień i okazało się że w Jeleniej Górze jest jeszcze jeden mieszkanieć który nazywa się tak samo i to o niego chodziło z tym długiem, ale komrnik dostał wezwanie i musiał je wykonać i zajoł mi kilka rzeczy urzytku domowego. Sprawe zgłosiłem do sądu. Wygrałem, ale słowa przepraszam nie usłyszałem do dnia dzisiejszego, a było to 7 lat temu. To jest właśnie Polska!
~Ryszard 2-02-2007 18:00
Jak gługo jeszcze prezes Wodnika będzie spłacał długi Naszym kosztem ?. Ceny wody i ścieków są nieprawdopodobnie wysokie .A z kranów praktycznie zawsze leci żółta breja !.Przecież mieszkamy w wodonośnych terenachgdzie większość ujęć zbudowali jeszcze niemcy .
~kinia 2-02-2007 18:05
Nie dość ,że mamy najdroższą wodę w całym kraju to jeszcze im mało. To okropne ,ale zwykli ludzie nie mogą sprawdzić za co płacą a już dla czego tak zostało policzone to nikt nie potrafi odpowiedzieć.Brak kopetentnych i odpowiedzialnych ludzi na stanowiskach a ubodzy i starsi ludzie zapłacą.OKROPNE!!!!!!!!!!!!!!
~Andrzej 2-02-2007 18:08
Na xx-lecia spółdzielnia już drugi raz obciążyła solidarnie mieszkańców kilku /?/ bloków za rzekome różnice w zużyciu wody . Pomiedzy Wodnikiem a spółdzielnią .A najdziwniejszy jest fakt ,że brakująca różnica to basen kąpielowy wody !.
~Daria 2-02-2007 18:14
no sorry, ale czy w Polsce nie powinno być tak, ze każde mieszkanei płąci miesiecznie 20 zł i zużywa wody tyle ile chce...?? Dobra przecież zgl itp. musi duzo zarobić :/ :/ :/
~mov25 2-02-2007 18:43
ta banda złodziej by tylko śorbją kasę od lokatorów a gówno robią kamienice wyglądaj jak po przejściu bąby atomowej tak właśnie wygląda turystyczne miast to ja takie miasto pi... ta bandę złodziej czeba zlikwidować i to wszystko na tę temat siedzą sobie i kawusie piją aty płać i płacz
~STARY 2-02-2007 18:59
JA MYJE DUPE W ZECE. I NIE NARZEKAM.
~Rex 2-02-2007 19:29
Ja mam ZGl po dziurki w nosie jak nie urok to sra...ka czekam cierpliwie na termin sprawy sadowej i mam nadziele ze wygram
~obserwator 2-02-2007 19:31
Zgadzam się z większościa z was że jeżeli chodzi o każdą ADMINISTRACJĘ to macie racje po co ona jest? Dlaczego ludzie płacą ogromne koszta za utrzymanie tych ludzi co tam pracują i jeszcze w dodatku jakiegoś prezesa który zapewne zarabia tyle że sie ludziom w głowach nie mieści. Myśle że lepiej byśmy na tym wyszli i taniej bez tej formacji. Odnośnie tego faktu co jest opisany tej Pani to moim zdaniem domagałbym się całkowitego kosztorysu płatności za wodę a zapewne zwrotu nadpłat za wode która nie była w pełni wykorzystana a za którą ktoś zrobil sobie niezłą podwyżkę swojej wypłaty. Jeżeli chodzi o cenę wody to zgadzam się jest ona bardzo kolosalna ale znów jest ona związana z podwyżkami ludzi zajmujących stanowiska biurowe w firmie wodociągowej a z kogoś muszą mieć na to fundusze. Jak można płacić np 95% za ścieki jak ktoś ma np szambo przydomowe dla mnie jest to paranoja i bezsensowne rozwiązanie to wynika że 0,5% nie płacimy bo za to sami mamy wywieżc nieczystości I gdzie jest prawda?????????
~mmm 2-02-2007 20:05
podlegam pod cieplicki zgl i miałam to samo. Miałam ryczałt. Miałam płacic kokosy za cos z czego w takich ilosciach nie korzystam, bo nie mam mnie w domu. Płacę 20 zł/m-cznie. Ale jaka była wojna. Zgl nie chciał nam uznac liczników, bo sladem moim podążyli sąsiedzi ( nie wszyscy) zgl sie tłumaczył, że nie moze uzna liczników. (miałam założone, zaplombowane prze zwodniok) i w wogóle niesprawiedliwie jest rozlicza,gdy wszyscy są nie opomiarowani. Przecież ja płace za co faktycznie zużyje, a pod drugie jest naliczana kara do czynszu za nieopomiarowanie? komu tak naprawde zalezy na tym żeby podkręca rachunki.
~jeleniogórzanka 2-02-2007 21:44
Mi również WODNIK naliczał wysoki ryczałt aż się w końcu wściekłam i założyłam wodomierz i od tego czasu mam spokój. A to doliczanie opłat za wodę do wysokości czynszu to jeden wielki przekręt. Uważam, że w każdym mieszkaniu powinien być zamontowany wodomierz i rachunki powinny być wystawiane według jego odczytów. Tak będzie najbardziej sprawiedliwie
~Zły 3-02-2007 9:24
W ZGL-u PÓŁNOC to nie tylko WODA stoi pod znakien zapytania ale i inne rzeczy (takie jak remonty) pieniądze biorą a roboty nie ma żadnej. Domy się walą okna wypadają> Ludzie latami czekają na ich wymianę ( 7 lat) <. ZGL ma to w nosie i czepia się tego co zrobili 30 lat temu i nie mają na to papierów.Teraz chcą uzupełnienia i zwlekają z remontami. Dobre są ich tłumaczenia. BANDA OSZUSTÓW.Już dawno powinno się ich rozpędzić na cztery wiatry.
~Bezrobotny 3-02-2007 10:05
Dziwię się bardzo Prezydentowi Obrębalskiemu,że jeszcze do tej pory nie odwołał Dyrektora ZGL-Północ, Pani Janiszewskiej.Tyle skarg co do mnie dociera na ten ZGL,to aż się włosy na głowie jeżą.
~krystian 3-02-2007 12:17
nie plac! wez zwrot tego jeszcze co ukradli
~Petent 3-02-2007 19:38
ZGL tojedno wielkie g... miesiącami się czeka żeby coś zrobili ,gdzie są pieniądze które im się płaci. Pracują tam ludzie niekompetentni szczególnie panie z pionu technicznego WSTYT
~hunslow@o2.pl 4-02-2007 19:08
Komuna rozpieściła obywateli dobrze wam ze płacicie pasorzyty nigdy żeście sobie domu nie wybudowali bo zawsze byliście leniwi. Skończyło sie teraz płacić a jak sie nie podoba to na bruk.A ci staży ludzie całe zycie pracowali a raczej nie pracowali na to co maja teraz !!!
~kazek 4-02-2007 20:05
Dla mnie i wszystkich Ciepliczan jest bulwersującym fakt , że do dnia dzisiejszego nie kożystamy z daru natury naszej kotliny . Sa nim przede wszystkim gorące wody termalne !!!. Za wielkie Nasze pieniądze zrobiono kilka odwiertów , buchła wrząca woda i... . I kurcze do dzisiaj nic !.Przecież technologie wykożystania tego skarbu są znane już b. dawno . A kożyści mieli by mieszkańcy , turyści i cała okoliczna natura .
~Emeryt 5-02-2007 1:17
Ludzie - jakby ktoś z Was zobaczył "Schemat Organizacyjny" (z nazwiskami) Wodnika, to byście się już wcale nie dziwili skąd musimy tyle płacić za wodę. Tam cały poprzedni Zarząd Miasta siedział na niezłej kasie nic nie robiąc. A o Las Vegas zapomnieliście? Ktoś musiał za to zapłacić - czyli mieszkańcy. A że Prystrom jeden szumu narobił i prawdy trochę napisał - zwrócić Wodnik musiał 50procent nieprawnie naliczanych opłat - to też już zapomnieliście? A Kusiak prezesa ponownie na stołek wsadził - mieliście to co wybieraliście, może teraz przy nowym prezydencie będzie jakaś poprawa..? Zobaczymy.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group