Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 5286
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Skwer do odnowy

Środa, 10 czerwca 2020, 6:12
Aktualizacja: Czwartek, 11 czerwca 2020, 8:55
Autor: WAC
Mysłakowice: Skwer do odnowy
Fot. GOK
Już wkrótce zostanie zrewitalizowane kolejne zapuszczone miejsce w Mysłakowicach. Dzięki dofinansowaniu, jakie otrzymało Stowarzyszenia Senior z Mysłakowic (we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury) ze środków Programu „Działaj Lokalnie ” Polsko–Amerykańskiej Fundacji Wolności, będzie odnowiony skwer przy ul. Daszyńskiego.

Projekt „Integracja i aktywność społeczna wokół skweru przy Gminnym Ośrodku Kultury w Mysłakowicach” realizowany będzie w okresie od 1 września do 30 listopada. Wartość projektu oszacowana została na 6000 zł, w tym dofinansowanie wynosi 3000 zł. Pozostałe pieniądze pochodzić będą z Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach oraz od sponsorów.

Zaplanowano: usunięcie samosiejek i uschniętych krzewów, nasadzenia kwiatów i nowych krzewów, uzupełnienie i odmalowanie ławek, zakup i montaż na drzewach pięciu budek lęgowych dla ptaków, wykonanie przez lokalnego artystę instalacji artystycznej - kierunkowskazu do Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach. Ponadto przewidziano działania promocyjne i informacyjne.

Razem z mieszkańcami naszej gminy chcemy uporządkować i doprowadzić do ładu skwer przy ul. Daszyńskiego, a potem sukcesywnie dbać o wspólne dobro - mówi dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Mysłakowicach Marianna Ostrowska. - Docelowo pragniemy, aby skwer stał się atrakcją turystyczną z rzeźbami i instalacjami artystów z całej Polski - dodaje.

Twoja reakcja na artykuł?

13
81%
Cieszy
1
6%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group