Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2004
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Skuteczniej przeciw złu

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Poniedziałek, 14 grudnia 2009, 7:46
Aktualizacja: Wtorek, 15 grudnia 2009, 8:00
Autor: Angela
Fot. ŁOSG
Stu trzydziestu strażników granicznych, kilku pracowników cywilnych oraz kilka psów, wyszkolonych do wykrywania narkotyków pojawi się w Cieplicach, gdzie będzie stacjonować w nowej siedzibie przy ulicy Hirszfelda 15a. Strażnicy wzmocnią siły policji, straży miejskiej, inspekcji transportu drogowego i służby celnej.

Siedziba strażników granicznych w Jeleniej Górze może przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców, choć łączone patrole SG i policji istnieją już od dawna. – Stacjonowanie strażników w Jeleniej Górze ułatwi nam z pewnością bezpośredni kontakt i szybsze działanie – mówi podinsp. Edyta Bagrowska.

– Dysponujemy ponad 20 samochodami osobowymi i osobowo-terenowymi, motocyklami i quadami. Ponadto przeniesiony zostanie sprzęt łączności, teleinformatyczny, kamery termowizyjne, gogle noktowizyjne, mobilne urządzenia do kontroli dokumentów i inne, które są na bieżąco wykorzystywane – wymienia ppor. SG Renata Sulima, rzecznik prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.

Dokładnej daty przeprowadzki strażników granicznych, którzy obecnie stacjonują w Szklarskiej Porębie, jeszcze nie ma. Pewne jest, że oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się 29 grudnia o godzinie 9.00, ale strażnicy mają się w nim pojawić znacznie wcześniej. Do nowej siedziby poza ludźmi, przeniesiony zostanie również sprzęt.

Co może SG?
Kontrola legalności pobytu i pracy cudzoziemców oraz prowadzenia przez nich działalności gospodarczej w Polsce
Ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń oraz ochrona szlaków komunikacyjnych o szczególnym znaczeniu międzynarodowym.
Prowadzenie ośrodków strzeżonych i aresztów deportacyjnych.
Przeciwdziałanie przewożeniu przez granice materiałów niebezpiecznych, odpadów oraz przedmiotów, których wywóz jest zabroniony.
Kontrola samochodów, aut ciężarowych i tirów, sprawdzenie zawartość ładunku oraz czas pracy i czasu odpoczynku kierujących.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

rymcycymcy 14-12-2009 10:35
Już w Krzewiu zaczęli używać nawet suszarki. A po co nam to, to w Cieplicach ? ...sio na wschodnią granicę ! :)
~n10 14-12-2009 11:06
Miasto policyjne
~J23 14-12-2009 11:57
Głupota w szklarskiej takie ładne obiekty ma SG ,po co więc do Cieplic.Pewnie jakiś bonzo położył łapę na obiektach w Szklarskiej i zrobi pensjonat.Za taką głupia decyzje przenosin to należało by klienta zamknąć.Gdzie jest rozum i Logika.Ciekawe dlaczego przeniesiono SG do Cieplic.Głupota !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Patol 14-12-2009 12:59
Wspaniale! Bo coraz więcej cygaństwa żebra na pl. piastowskim! Może oni to wytępią w końcu!!
~ 14-12-2009 13:08
co z tego ze maja tyle samochodow motorow i quadow jak to same smietniki...auta to najczesciej fiaty panda, motory to stare XL-ki a quady 10 letnie yamahy. zal
~blant club 14-12-2009 13:34
to teraz beda lapac malolatow z 0,4 maryski:D i znowu na jelonceartykuly jak to wspanaile zwalczaja przestepczosc narkotykowa hahaha
~Jano 14-12-2009 15:54
dokladnie po co oni tu w cieplicach, nastepni darozadzi na utrzymaniu podatnikow
~posterunkowy 14-12-2009 19:17
130 Strażników Granicznych nie ma racji bytu na tym terenie.Prędzej czy później część będzie musiała odejść na wschód(lepiej prędzej).Nim do tego dojdzie powstanie szereg referatów do zadań mało poważnych,w których pełnić będą funkcje kierowników panowie oficerowie za odpowiednią kasę.Przykładem ostrej redukcji etatów niech będzie Służba Celna.Przed wejściem Polski do UE i zniesieniu granic celnych w oddziałach celnych byłego woj. jeleniogórskiego (bez Zgorzelca i okolic) pracowało ok. 80 celników, w chwili obecnej pracuje tylko ok.20,w tym tylko 5 pracuje bezpośrednio przy kontrolach drogowych.Moim zdaniem należałoby część funkcjonariuszy Straży Granicznej wcielić do Policjii (istnieje taka możliwość z zachowaniem stopnia ale bez stanowiska),która ma szersze kompetencje,ale do tego nie dojdzie gdyż oficerowie SG straciliby ciepłe stołki, a na wschodzie jest jak wiemy barrrrrrrrrrdzo zimno:).Reasumując: jadąc turystycznie przez rejon jeleniogórski mogę zostać zatrzymany (mając pecha) do kontroli przez wszystkie patrole, które realizują podobne zadania tj : Straży Granicznej,Służby Celnej i Policji.
~smuggler 15-12-2009 20:48
Kiedys ta formacja (WOP) miala ciekawsze zajecia na naszej granicy, spacerowala sobie po gorach, czasami ganiala Walese i Havla byla jakas zabawa. Teraz widac nuda straszna madaciki w Piechowicach i ogolne znudzenie !!! Brawo tanie panstwo !!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group