Wtorek, 6 grudnia
Imieniny: Mikołaja, Jaremy
Czytających: 7008
Zalogowanych: 9
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Skuteczniej przeciw złu

Poniedziałek, 14 grudnia 2009, 7:46
Aktualizacja: Wtorek, 15 grudnia 2009, 8:00
Autor: Angela
JELENIA GÓRA: Skuteczniej przeciw złu
Fot. ŁOSG
Stu trzydziestu strażników granicznych, kilku pracowników cywilnych oraz kilka psów, wyszkolonych do wykrywania narkotyków pojawi się w Cieplicach, gdzie będzie stacjonować w nowej siedzibie przy ulicy Hirszfelda 15a. Strażnicy wzmocnią siły policji, straży miejskiej, inspekcji transportu drogowego i służby celnej.

Siedziba strażników granicznych w Jeleniej Górze może przyczynić się do wzrostu bezpieczeństwa mieszkańców, choć łączone patrole SG i policji istnieją już od dawna. – Stacjonowanie strażników w Jeleniej Górze ułatwi nam z pewnością bezpośredni kontakt i szybsze działanie – mówi podinsp. Edyta Bagrowska.

– Dysponujemy ponad 20 samochodami osobowymi i osobowo-terenowymi, motocyklami i quadami. Ponadto przeniesiony zostanie sprzęt łączności, teleinformatyczny, kamery termowizyjne, gogle noktowizyjne, mobilne urządzenia do kontroli dokumentów i inne, które są na bieżąco wykorzystywane – wymienia ppor. SG Renata Sulima, rzecznik prasowy Komendanta Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej.

Dokładnej daty przeprowadzki strażników granicznych, którzy obecnie stacjonują w Szklarskiej Porębie, jeszcze nie ma. Pewne jest, że oficjalne otwarcie obiektu odbędzie się 29 grudnia o godzinie 9.00, ale strażnicy mają się w nim pojawić znacznie wcześniej. Do nowej siedziby poza ludźmi, przeniesiony zostanie również sprzęt.

Co może SG?
Kontrola legalności pobytu i pracy cudzoziemców oraz prowadzenia przez nich działalności gospodarczej w Polsce
Ściganie sprawców przestępstw i wykroczeń oraz ochrona szlaków komunikacyjnych o szczególnym znaczeniu międzynarodowym.
Prowadzenie ośrodków strzeżonych i aresztów deportacyjnych.
Przeciwdziałanie przewożeniu przez granice materiałów niebezpiecznych, odpadów oraz przedmiotów, których wywóz jest zabroniony.
Kontrola samochodów, aut ciężarowych i tirów, sprawdzenie zawartość ładunku oraz czas pracy i czasu odpoczynku kierujących.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1051
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group