Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 9001
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Skuteczna rekrutacja i budowa marki – jak to osiągnąć?

Środa, 25 września 2019, 11:48
Aktualizacja: Czwartek, 26 września 2019, 22:27
Autor: TS
Polska: Skuteczna rekrutacja i budowa marki – jak to osiągnąć?
Fot. TS
Branża HR w naszym kraju przechodzi aktualnie metamorfozę. Wszystko za sprawą start–upu Talentuno, który dotychczas zrewolucjonizował rynek węgierski. A teraz działa także w Polsce. To nowa perspektywa i szansa dla wszystkich przedsiębiorców, którzy mieli dotąd problem ze znalezieniem odpowiedniego specjalisty.

Problemy współczesnych przedsiębiorców

Pracodawcy mają kłopot z utrzymaniem i znalezieniem wykwalifikowanych specjalistów. Zgodnie z raportem firmy doradczej KPMG aż 8 na 10 firm przyznało, że zauważyło wzrost niekontrolowanych odejść pracowników produkcyjnych i fizycznych w stosunku do roku 2017.

Wśród zawodów deficytowych, znajdują się m.in.: specjaliści z branży produkcyjnej, transportowej, gastronomicznej, medyczno-opiekuńczej, usługowej, finansowej. Pracownicy nie chcą się zatrudniać w wymienionych zawodach, ponieważ mają wyższe oczekiwania płacowe. In minus oceniają też wysoki koszt uzyskania takich kwalifikacji. Rozwiązaniem tego problemu może być nowoczesny serwis rekrutacyjny Talentuno.

Nowa perspektywa dla pracodawców

Obniżenie kosztów rekrutacji o 60 proc. to jedna z większych zalet, jakie przynosi zautomatyzowany system Talentuno. Poza tym dużym ułatwieniem są testy językowe i zawodowe, które znacząco ułatwiają znalezienie nowego pracownika. Szukający specjalistów ma do dyspozycji nagrania wideo i wiele innych materiałów.

Całość pozwala zbudować profesjonalny employer branding, a także przyciągnąć wszystkich najlepiej wykwalifikowanych kandydatów. Z usług Talentuno skorzystało już wiele międzynarodowych marek, m.in.: TMF Group, Transcom, Amway.

Proces szukania nowego pracownika jest bardzo zautomatyzowany. Pracodawca otrzymuje powiadomienia push w aplikacji mobilnej albo wiadomość e-mailową. Poza tym ma do dyspozycji autorski system ATS (applicant tracking system), który jest dostępny po zalogowaniu do profilu firmy. Osoba pracująca na tym programie może zapraszać kandydatów na rozmowy. Właściciele firm cenią sobie zasób dostępnych rozwiązań, ponieważ powalają one dodatkowo budować swoją markę przy jednoczesnym dotarciu do szerszej grupy odbiorców. Korzyści są tu dla jednej i drugiej strony. Jakie zmiany przyniesie Talentuno w naszym kraju? Szczegóły poznamy w najbliższym czasie. Nie zmienia to jednak faktu, że jest to projekt, któremu warto przyjrzeć się trochę bliżej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group