Piątek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 5561
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Skrzyżowanie za 900 tys. złotych

Wtorek, 4 sierpnia 2009, 16:51
Aktualizacja: 16:52
Autor: Ola
REGION: Skrzyżowanie za 900 tys. złotych
Po wyburzonym budynku została tylko kupka gruzu oraz... archiwalne już zdjęcia.
Fot. Ola
W Kowarach trwają przygotowania do budowy nowego skrzyżowania, na które przeznaczono kwotę 900 tys. złotych zabezpieczonych już w budżecie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Droga główna będzie przebiegać wzdłuż ulic : Zamkowej i Karkonoskiej.

Już rozpoczęto prace przygotowawcze pod budowę skrzyżowania w Kowarach, na które czeka aż 900 tys. zł w budżecie Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Pieniądze uzyskano, dzięki pomocy radnej Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, Elżbiecie Zakrzewskiej.

Pierwszym etapem inwestycji jest rozbiórka budynku przy ul. Karkonoskiej 1, która z dziś miała zostać zakończona. Ten pierwszy etap trwał najdłużej, ponieważ były kłopoty z wysiedleniem lokatorów – wspomina burmistrz Kowar, Mirosław Górecki. Pomysł na wyburzenie budynku pojawił się już 10 lat temu. Różne okoliczności spowodowały, że do prac wstępnych, pozwalających na realizację inwestycji, doszło dopiero teraz.

W końcu także ostatnia rodzina, która długo nie zgadzała się na opuszczenie swojego lokum, wyprowadziła się do mieszkania zastępczego. Do końca roku gmina zapewni tym państwu mieszkanie docelowe, o takim samym metrażu, jaki zajmowali w wyburzonym budynku - informuje burmistrz miasta.

W tej chwili wiadomo już, że wkrótce zacznie się w tym miejscu budowa nowego, mającego zapewnić łatwiejszą komunikację, skrzyżowania. Inwestycja ma opiewać na kwotę 900 tys. złotych. Drogę główną będzie stanowił odcinek: Zamkowa – Karkonoska, która najprawdopodobniej też zostanie poszerzona. Teraz czekamy już tylko na postanowienia marszałka, kiedy dokładnie rozpoczną się prace wykonawcze – informuje burmistrz Kowar. Jednak z początkiem jesieni, we wrześniu, najprawdopodobniej ruszy docelowy etap inwestycji – dodaje Mirosław Górecki.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group