Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5271
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Skromniej, ale z sercem i głową!

Poniedziałek, 1 lutego 2021, 11:59
Aktualizacja: 12:01
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Skromniej, ale z sercem i głową!
Fot. Przemek Kaczałko
Za nami 29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, choć trzeba zaznaczyć, że część aukcji internetowych wciąż trwa. Dwa jeleniogórskie sztaby wstępnie przeliczyły datki od mieszkańców naszego regionu.

W Jeleniej Górze i okolicach na ulice wyszło ok. 400 wolontariuszy, czyli tyle samo, ile przed pandemią. Z uwagi na reżim sanitarny tegoroczny finał WOŚP miał inną formułę, głównie internetową, ale nie zabrakło imprez towarzyszących.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się akcja zbiórki krwi w jeleniogórskim Ratuszu, gdzie zgłosiło się wielu ratowników z pogotowia, GOPR-u, strażacy i inni mundurowi, a także mieszkańcy Jeleniej Góry i okolic.

Ponadto na Placu Ratuszowym miała miejsce loteria fantowa, prezentacja sprzętu ratowniczego strażaków, goprowców czy pogotowia. Można było też spotkać kataryniarza, członków kabaretu Paka oraz klauna - Rufi Rafi zabawiał dzieci i prowadził wyjątkowe licytacje. Z kolei z Jeleniogórskiego Centrum Kultury nadawano "na żywo" transmisję z licytacji internetowych. Można było zdobyć m.in. II tom Bestariusza Jeleniogórskiego, obiad z prezydentem Jeleniej Góry, liczne gadżetu WOŚP i innych darczyńców. Po raz kolejny największa darowizna wpłynęła od firmy "Dr. Schneider", która przekazała 10 tys. zł.

Sztab WOŚP przy Zespole Szkół Technicznych "Mechanik" w puszkach zebrał 147 303,09 zł, ale do połowy lutego trwają licytacje internetowe, więc ostateczna suma się zwiększy. Z kolei sztab przy Hufcu Karkonoskim ZHP zebrał 210 tys. zł, z czego 178,5 tys. zł w puszkach oraz 31,7 tys. zł z e-skarbonki. W sztabie harcerzy również trwają licytacje przedmiotów na Allegro.

Hasłem 29. WOŚP był "Finał z głową", bowiem celem jest wsparcie laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy.

Twoja reakcja na artykuł?

31
66%
Cieszy
3
6%
Hahaha
3
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
9
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
357
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group