Środa, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 10244
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Skrócono trasę Biegu Piastów

Środa, 3 stycznia 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 3 stycznia 2007, 22:52
Autor: ŁUK
Kotlina Jeleniogórska: Skrócono trasę Biegu Piastów
Na starcie jubileuszowego Biegu Piastów stanęło 2 tysiące biegaczy z 16 krajów.
Fot. Krzysiek
Ze względu na brak śniegu i tym samym brak możliwości trenowania trasa biegu głównego została skrócona – poinformowali organizatorzy tegorocznego 31 Biegu Piastów.

Trasa będzie liczyła nie 50 a 46 kilometrów. Krótsza będzie także trasa biegu na 25 km, po zmianach dystans będzie wynosił 21 km. Organizatorzy w obu przypadkach ominęli ostry podbieg i zjazd, przez co oba biegi stają się łatwiejsze i bardziej dostępne dla mniej wytrenowanych biegaczy. Do imprezy jeszcze daleko i z pewnością śniegu przybędzie. Jednak zawodnicy nie mają się gdzie przygotowywać, stąd decyzja o skróceniu tras.
W Jakuszycach 1 stycznia pokrywa białego puchu wynosiła zaledwie 5 centymetrów. Biegać można jedynie po śnieżnej pętli o długości około 2500 metrów w rejonie tzw. samolotu.
Możliwe jest także dojście “spacerówką” do Orla i powrót przez “wołgę”. Na tej trasie należy jednak uważać na podejściu w lesie na kamienie. Natomiast zjazd tą trasą w kierunku Orla z powodu kamieni jest niemożliwy. Skuter z sankami przygotowuje także 4 km trasę z Rozdroża pod Cichą Równią w kierunku Świeradowa, aż do Rozdroża pod Kopą.
Tegoroczny Bieg Piastów odbędzie się w dniach 3 – 4 marca br.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1259
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
8%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group