Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 7846
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Skarga drogówki

Piątek, 5 maja 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 5 maja 2006, 8:56
Autor: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
Mundurowi chcą wrócić do pracy, bo nie mają z czego żyć. Zawieszeni policjanci jeleniogórskiej drogówki są rozgoryczeni. Poskarżyli się prokuratorowi krajowemu oraz komendantowi głównemu i wojewódzkiemu na nierówne traktowanie przez przełożonych – doniosło Słowo Polskie Gazeta Wrocławska.

Szesnastu policjantów ruchu drogowego prawie od dwóch lat jest odsuniętych od służby. Wrocławska prokuratura oskarżyła ich o fałszowanie mandatów. Sądowe procesy trwają. Tymczasem zawieszeni funkcjonariusze zarabiają o połowę mniej od swoich kolegów i chcieliby wrócić do pracy.

Mają żal do szefa jeleniogórskiego garnizonu policji mł. insp. Zbigniewa Ciosmaka, ponieważ zawiesił ich bezterminowo. Zwracają uwagę, że kilkunastu ich kolegów z prewencji dorobiło się identycznych zarzutów, ale nie zostało odsuniętych od służby.

Komendant tłumaczy, że nie otrzymał jeszcze oficjalnego zawiadomienia z prokuratury w tej sprawie. Z kolei w prokuraturze wrocławskiej śledztwo się ślimaczy, bo są kłopoty ze znalezieniem dowodów. W materiałach nie ma rzekomo fałszowanych mandatów, ale tylko pokwitowania ich wystawienia.

Zdaniem obrońcy funkcjonariuszy adwokata Andrzeja Graunitza, mundurowi z drogówki nie naruszyli prawa i powinni normalnie pełnić służbę.
Powodem zmniejszania wysokości kwoty mandatów miały być prośby kierowców, którzy tłumaczyli, że mieli złą sytuację materialną. Poprawione mandaty widzieli przełożeni policjantów. Przez dłuższy czas nie wzbudzało to żadnych sprzeciwów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group