Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Sobota, 20 września
Imieniny: Eustachego, Filipiny
Czytających: 6006
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Skalny Most niedostępny

Niedziela, 23 kwietnia 2023, 5:59
Autor: WAC
Powiat: Skalny Most niedostępny
Fot. Nadleśnictwo "Śnieżka"
Nadleśnictwo „Śnieżka” ograniczyło dostęp turystom, w tym wspinaczom do jednej z największych atrakcji Rudaw Janowickich czyli Skalnego Mostu. Powodem jest ochrona gniazdujących w tej okolicy ptaków, dla których rozpoczął się okres lęgowy.

Skalny Most położony jest na wysokości 600-620 m n.p.m. na północnym stoku Dziczej Góry, odchodzącym w stronę biegnącej poniżej Doliny Janówki. Tworzy go wąska grzęda skalna wychodząca ze stoku o długości około 30 metrów i wysokości przekraczającej 20 metrów. Jest największą grupą skałek w okolicy. Na przedłużeniu Skalnego Mostu znajdują się również inne skałki: Bambulec, Przyczółek i Przedmoście, które są jednak znacznie mniej wyeksponowane ze względu na obecność roślinności.

Pod skałkę podchodzi kilka nieoznakowanych ścieżek. Miejsce to, jak wiele skałek w Rudawach Janowickich jest bardzo popularne wśród wspinaczy. Na ścianach Skalnego Mostu wyznaczonych jest ponad 30 dróg wspinaczkowych.

Twoja reakcja na artykuł?

30
75%
Cieszy
3
8%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
3%
Smuci
1
3%
Złości
5
13%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Czy zapinasz pasy jadąc 300 metrów do sklepu?

Oddanych
głosów
689
Nie, to tylko 300 metrów
7%
Tak, zawsze jak wsiadam do auta
68%
Do sklepu idę na piechotę
25%
 
Głos ulicy
Góry czy morze?
 
Warto wiedzieć
Reakcja świata na rosyjskie drony nad Polską
Rozmowy Jelonki
Smog latem nie znika
 
Aktualności
Festiwal Światła – fotogaleria 1 dzień
 
Aktualności
Milion na Festiwal Światła od kuracjuszy i turystów!
 
Aktualności
Spotkanie starosty z wiceministrem
 
Karkonosze
Otuleni śniegiem w Karkonoszach
Copyright © 2002-2025 Highlander's Group