Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 5660
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Silesia Sonans poleca (aktualizacja)

Środa, 7 lipca 2021, 11:06
Autor: Michalina Bienkiewicz
Jelenia Góra: Silesia Sonans poleca (aktualizacja)
Fot. Silesia Sonans
Dzisiaj polecamy siebie, gdyż program tegorocznej Silesii już jest znany. Zaprosiliśmy świetnych artystów, którzy sprawią, że festiwal będzie piękny i różnorodny.

Dwa najważniejsze nazwiska tegorocznej edycji to bez wątpienia Aleksandra Kurzak, sopranistka, która od lat występuje w najlepszych operach świata, od Metropolitan Opera przez La Scalę po Royal Opera House, a także Marcin Wyrostek, akordeonista i Jeleniogórzanin, który sprawił, że muzyki klasycznej słuchała wielomilionowa publiczność programu Mam Talent w TVN.

Jak co roku, na naszym festiwalu usłyszą Państwo Capellę Cracoviensis i Jana Tomasza Adamusa. Tym razem zespół zagra "Cztery Pory Roku" Vivaldiego. Zabrzmią też utwory fortepianowe Chopina w wykonaniu Marka Szlezera oraz wirtuozowska muzyka Paganiniego w wykonaniu niesamowitego skrzypka, Roberta Bachary.

Nowością będzie przedstawienie teatru muzycznego, które stworzymy we współpracy z festiwalem PESTKA. Reżyserią zajmie się Łukasz Duda, za stronę muzyczną będę odpowiadała ja. Usłyszą Państwo m.in. kantatę Bacha pt. "Ich habe genug", czyli po polsku "Mam dość". Dla mnie to jeden z najpiękniejszych utworów Bacha, mówiący o zmęczeniu światem. Ten utwór paradoksalnie, w chwilach zwątpienia, zawsze dodawał mi siły. Pierwszą część kantaty dołączam do naszej playlisty.

Na festiwalu wystąpią też świetne młode jeleniogórzanki i skrzypaczki - Sulamita Ślubowska oraz Małgorzata Wasiucionek. Małgorzata zagra koncert finałowy ze swoim kwartetem smyczkowym Messages Quartet.

Cały program: www.silesiasonans.pl. Wejściówki będą dostępne od 14.07.2021. Polecamy się!

Twoja reakcja na artykuł?

7
78%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
11%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group