Niedziela, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 9800
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Siedem milionów złotych na muzeum

Wtorek, 23 września 2008, 8:54
Aktualizacja: 8:56
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Siedem milionów złotych na muzeum
Taki sposób prezentacji eksponatów nie przyciągnie rzeszy gości.
Fot. TEJO
Tyle ma kosztować rozbudowa Muzeum Karkonoskiego o nowy pawilon, który ma powstać na dziedzińcu placówki. Ta pod nową dyrekcją zamierza kroczyć ku nowoczesności.

Pisze o tym wtorkowa Polska Gazeta Wrocławska. Dziennik podkreśla, że frekwencja odwiedzających Muzeum Karkonoskie jest coraz niższa. Zdaniem nowej dyrektorki Gabrieli Zawiły wynika to z anachronicznego sposobu prezentacji eksponatów.

Dziś na topie są muzea narracyjne: z multimediami, podkładem dźwiękowym i innymi gadżetami nowoczesności. „Pociąg do historii” (nietypowe muzeum w wagonach, zorganizowane właśnie w ten sposób), kiedy na początku września stał w Marciszowie, przez kilka dni odwiedziło go trzy razy tyle gości, co Muzeum Karkonoskie w ciągu miesiąca.

Jednak, aby dostosować prezentację zbiorów do współczesnych wymagań, potrzebne są pieniądze. Póki co Muzeum Karkonoskie stara się o rozbudowę swojej siedziby. Zainicjował to poprzedni dyrektor Stanisław Firszt, ale nie dano mu dokończyć dzieła. Teraz zajmie się tym Gabriela Zawiła. Skala inwestycji jest ogromna. Po jej zakończeniu znikną częściowo ogrody muzealne. Powstanie tu pawilon, który dwukrotnie zwiększy powierzchnię MK. Jak poinformowała PGWr centralnym punktem będzie zabytkowa chata z okolic Kowar.

Pierwsi zwiedzający mają odwiedzić nowe muzeum najpóźniej w 2012 roku. Rozbudowa będzie kosztowała ok. 7 mln zł. Pieniądze da częściowo urząd marszałkowski, a częściowo – fundusze UE.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
406
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
26%
Często
13%
 
Głos ulicy
Na co wydałbym 1 mln zł, jeśli wygrałbym w Lotto
 
Miej świadomość
Luka VAT
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Aktualności
Frajda dla narciarzy
 
Aktualności
Magia miniaturowego świata
 
Aktualności
Maraton z policjantami
 
Kultura
Spotkanie w Muzeum w Szklarskiej Porębie
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group