Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5895
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Selfie wstydliwe?

Niedziela, 26 stycznia 2020, 8:34
Aktualizacja: Środa, 29 stycznia 2020, 8:43
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Selfie wstydliwe?
Fot. Tomek Raczyński
Karolina Suboczewska była kolejnym gościem Jagody Maląg i Pauliny Łobockiej, prowadzących projekt społeczny "Odrobinę kultury". Tym razem była mowa o niezwykle współczesnych dylematach dotyczących mediów społecznościowych. Czy robienie sobie selfie jest żenujące? Czy to nie wstyd?
Kiedyś robienie zdjęć jedzeniu w restauracji było bardzo dziwne - teraz już nie. Wstyd nie istnieje, bo to uczucie sztuczne. Nie możemy się wstydzić przed samym sobą - podkreśliła Karolina Suboczewska.
Zaczęłam działać na Instagramie 4 lata temu. Byłam w trudnej sytuacji w nowym mieście, nie bardzo miałam komu o tym powiedzieć, więc zaczęłam pisać o tym na Instagramie - wspomina K. Suboczewska, która chciała sprawdzić, jak ludzie reagują na depresję i założyła też konto na Tinderze. - Odpowiedzi były okropne. To pokazuje jaka jest nieznajomość tego problemu - ubolewa gość projektu Odrobinę kultury.

Była też mowa o wpływie mediów społecznościowych na życie - to właśnie odpowiednie prowadzenie konta na Instagramie bywa dźwignią do rozwoju kariery, jest pomocne przy znalezieniu pracy.

Karolina Suboczewska - ukończyła I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Żeromskiego w Jeleniej Górze. Pracowała w najbardziej kreatywnym ze wszystkich zawodów - opiekowała się dziećmi. Była częścią feministycznej wystawy „Na pozór silna dziewczyna, a w środku ledwo się trzyma”. Obecnie pracuje jako copywriterka.

Kolejne spotkanie w sobotę (1.02) o godz. 17:00 w sali 212 Jeleniogórskiego Centrum Kultury przy ul. Bankowej - gościem będzie Dobromiła Młynarska, która opowie o życiu na Grenlandii!

Twoja reakcja na artykuł?

12
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
5
21%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
4%
Złości
6
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group