Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 7065
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sejmik naukowy w Dwójce

Wtorek, 24 kwietnia 2018, 8:00
Aktualizacja: Środa, 25 kwietnia 2018, 8:15
Autor: Koło Chrobrówki/Sara Kowalczyk
Jelenia Góra: Sejmik naukowy w Dwójce
Fot. Użyczone/SP 2
W jeleniogórskiej Szkole Podstawowej nr 2 pod hasłem „Rodzinne pasje zbliżają i uczą” odbył się wczoraj (23.04) kolejny sejmik naukowy z okazji Dnia Ziemi. Przybyłych na spotkanie powitał szkolny chór „Złote nutki” pod batutą Darii Wyrostek–Pelc.

Najpierw wystąpił Jerzy Borys wraz z córką Weroniką Borys, którzy przybliżyli uczniom swoją wspólną przygodę z narciarstwem. Opowiedzieli o początkach swojego zainteresowania tą dyscypliną sportową oraz o tym, jak się rozwijała. Dzielili się także wspomnieniami ze wspólnych wyjazdów, treningów i zawodów. Ukazali piękno odwiedzanych miejsc nie tylko poprzez opowieści, lecz także podczas przygotowanej prezentacji multimedialnej.

Następnie Przemysław Kowalczyk i jego córka Sara opowiedzieli o różnych dyscyplinach sportu, które razem uprawiają – kolarstwo, narciarstwo, pływanie, bieganie, wspinaczka oraz wędrówki po górach. Relacja bogata była w rozmaite anegdoty oraz opowieści o doświadczeniach i przypadkowych spotkaniach ze sportowymi idolami. To, o czym opowiadano, zobrazowano zdjęciami ciekawych miejsc, wydarzeń i medali zdobytych w rozmaitych zawodach.

Na zakończenie swoją pasję przybliżyli: Stanisław Dąbrowski i jego wnuczki, czyli Klara i Ela Dąbrowskie. W trakcie ich wystąpienia uczniowie dowiedzieli się wiele o podróżach odbytych przez Elę i Klarę oraz ich dziadka, który odwiedził aż 80 krajów! W trakcie opowieści dziewczynek i ich dziadka, zebrani mogli „odwiedzić” różne kontynenty, miejsca bardzo egzotyczne, odległe i jednocześnie interesujące. Nie zabrakło ciekawostek i licznych fotografii z podróży.

Każdy sejmik naukowy wnosi coś nowego. Tegoroczny pokazał, jak ważne są rodzinne pasje. Nie tylko pozwalają kreatywnie i aktywnie spędzać czas, lecz także łączą pokolenia i umacniają więzi. Uczą również wielu cennych rzeczy, jak: pokora, wytrwałość, pracowitość, rywalizacja, konsekwencja. Nie od dziś wiadomo także, że podróże kształcą, dostarczają wielu wrażeń. Zdobytą wiedzę można wykorzystać później nie tylko w szkole, ale z czasem zaszczepić zamiłowanie do własnych zainteresowań nowym pokoleniom…

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group