Niedziela, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 7579
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Sanitas nadal walczy

Piątek, 6 stycznia 2006, 0:00
Aktualizacja: Środa, 15 lutego 2006, 20:37
Autor: Radio Wrocław 97,6 FM
   "Jesteśmy bliżej porozumienia" - powiedział po zakończeniu dzisiejszej tury negocjacji z Sanitasem Ireneusz Oracz szef Solidarności z Jelfy. Związkowcy negocjują z litewskim przedsiębiorstwem, wybranym do ostatecznych negocjacji na zakup 47 procent akcji jeleniogórskiej firmy farmaceutycznej.

         Związkowcy usiedli do rozmów mimo iż nie wiedzą, czy Sanitas rzeczywiście obejmie akcje. Decyzja w tej sprawie zapadnie w Warszawie. A gdyby jednak Sanitas akcje kupił, a my byśmy z firmą nie negocjowali moglibyśmy zostać na lodzie - mówi Ireneusz Oracz.

         Związkowcy starają się wywalczyć gwarancje utrzymania pakietu socjalnego i zatrudnienia. Dziś Litwini przedstawili swoje propozycje. Kolejna tura rozmów, prawdopodobnie dwudniowa, odbędzie się między 17 a 19 stycznia.

         Litewski Sanitas został w listopadzie wybrany do ostatecznych negocjacji w sprawie zakupu akcji Jelfy. Chodzi o pakiety Agencji Rozwoju Przemysłu, PZU SA, i PZU Życie. Wokół tej decyzji wybuchło zamieszanie, gdy okazało się, że litewski inwestor jest firmą mniejszą od Jelfy. Jak się okazało wcześniej doradzał jej także poprzedni minister skarbu Andrzej Mikosza.

         Negocjacje w sprawie sprzedaży akcji Jelfy, największej jeleniogórskiej firmy, mogą trwać nawet do marca.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group