Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 9538
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Samorządowcy podziękowali mieszkańcom

Wiadomości: REGION
Wtorek, 1 grudnia 2009, 13:59
Aktualizacja: 14:00
Autor: Karolina
Fot. Karolina
Podczas 43. Sesji Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie odbyło się uroczyste podziękowanie osobom, działającym na rzecz miasta pod Szrenicą. Imprezę zorganizowano po raz pierwszy, 30 listopada w hotelu Bornit, a jej pomysłodawcy mają nadzieję na coroczną kontynuację.

Przedstawiciele magistratu wyróżnili tych mieszkańców, którzy często bezinteresownie promują markę swojej miejscowości. Podziękowano osobom działającym w zakresie: sportu, turystyki, kultury i sztuki, społecznym czy wieloletniej pracy na rzecz młodego pokolenia.

– To, że jesteśmy dumni z naszej miejscowości, to także efekt Państwa czynnego działania – powiedział przewodniczący Grzegorz Sokoliński. W kreowaniu pozytywnego wizerunku Szklarskiej Poręby mają swój udział m.in. przedstawiciele oświaty, radni, właściciele restauracji czy pensjonatów, organizatorzy imprez na terenie miasta, przedstawiciele służby zdrowia oraz duchowni.

Czynne działania uhonorowanych osób skutkują wzbogaceniem oferty turystycznej gminy, propagowaniem sportu wśród dzieci i młodzieży oraz szeroko pojętą integracją mieszkańców. Jednym z widocznych przykładów jest miejscowy chór „Porębianki” utworzony przez Stanisława Leszczawskiego, gdzie wspólna integracja i akceptacja okazały się sukcesem.

Obok wyróżnień personalnych, dostrzeżono również stowarzyszenia i wspólnoty mieszkaniowe. W Szklarskiej Porębie coraz więcej domów posiada nową elewację i zadaszenie. Jest to inicjatywa samych mieszkańców, którzy w ten sposób przyczyniają się do piękniejszego wizerunku miasta.

Pomysłodawcy tego miłego wydarzenia zdają sobie sprawę, że w tym roku mogli pominąć wiele zaangażowanych osób. Skierowali więc apel do mieszkańców, aby sami zgłaszali kolejne kandydatury, co powiększy grupę wyróżnionych w następnych latach. – Czegoś takiego tu wcześniej nie było, a to oznacza, że się rozwijamy – powiedział na koniec ksiądz Bogusław Sawaryn.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz

~szósta gira 1-12-2009 16:02
Podobno nagrodzili też radnego Makówkę. Tego samego co to referendum organizował i teraz na sesje nie przychodzi, bo się na wyborców obraził. Chyba chcieli go w ten sposób podstępem na sesję ściągnąć. Ale się nie udało :(
~rdzenniak 1-12-2009 16:10
Bardzo ciekawa inicjatywa ze stony miasta która być może znajdzie poparcie wśród mieszkańców. Wymaga tylko większego nagłośnienia w naszym mieście, i wiekszej swiadomości naszej lokalnej społeczności . Wszystko co robimy dla miasta , robimy dla siebie ! Wiele osób pewnie tego nie zrozumie, a wielka szkoda !
~wer 1-12-2009 16:45
Nagród i pochwał nigdy za mało. Zastanawia, że nagrodzono nie tylko tych co sie z miejska władzą zagadzają. Chyba idzie nowe .... Gratuluję pomysłu. Do zobaczenia za rok.
~ 1-12-2009 17:10
Może ta władza nie jest taka zła, jak ją malują - niektórzy.
~~` 1-12-2009 17:54
Pani Karolino : DZIĘKUJEMY! :) , za błyskawiczną reakcję, //dotyczy relacji z uroczystej części sesji,//
~pytanie 1-12-2009 20:45
a za co ten chłopaczek?
~ 2-12-2009 8:14
A co z Jędrusiem? Nie dostał odznaczenia? Wszak ma wielkie zasługi w rozdawnictwie majątku gminnego
~Wojtek 5-12-2009 9:04
Ja dał bym jeszcze nagrodę w-ce burmistrzowi Z. Brożek (też mieszkaniec Szkl. Poreby) za fascynujacy życiorys ( http://szklarska.forumotion.net/wadza-burmistrz-radni-urzd-etc-f1/broek-skazany-prawomocnym-wyrokiem-za-zncanie-sie-nad-on-dokument--t11.htm )
~ 8-12-2009 7:49
Wichniak dał Brożkowi nagrodę - za skuteczne wyrzucenie złodziei z pensjonatów. :)))))))))))))))

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group