Poniedziałek, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 8285
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Samorządowcy podziękowali mieszkańcom

Wtorek, 1 grudnia 2009, 13:59
Aktualizacja: 14:00
Autor: Karolina
REGION: Samorządowcy podziękowali mieszkańcom
Fot. Karolina
Podczas 43. Sesji Rady Miejskiej w Szklarskiej Porębie odbyło się uroczyste podziękowanie osobom, działającym na rzecz miasta pod Szrenicą. Imprezę zorganizowano po raz pierwszy, 30 listopada w hotelu Bornit, a jej pomysłodawcy mają nadzieję na coroczną kontynuację.

Przedstawiciele magistratu wyróżnili tych mieszkańców, którzy często bezinteresownie promują markę swojej miejscowości. Podziękowano osobom działającym w zakresie: sportu, turystyki, kultury i sztuki, społecznym czy wieloletniej pracy na rzecz młodego pokolenia.

– To, że jesteśmy dumni z naszej miejscowości, to także efekt Państwa czynnego działania – powiedział przewodniczący Grzegorz Sokoliński. W kreowaniu pozytywnego wizerunku Szklarskiej Poręby mają swój udział m.in. przedstawiciele oświaty, radni, właściciele restauracji czy pensjonatów, organizatorzy imprez na terenie miasta, przedstawiciele służby zdrowia oraz duchowni.

Czynne działania uhonorowanych osób skutkują wzbogaceniem oferty turystycznej gminy, propagowaniem sportu wśród dzieci i młodzieży oraz szeroko pojętą integracją mieszkańców. Jednym z widocznych przykładów jest miejscowy chór „Porębianki” utworzony przez Stanisława Leszczawskiego, gdzie wspólna integracja i akceptacja okazały się sukcesem.

Obok wyróżnień personalnych, dostrzeżono również stowarzyszenia i wspólnoty mieszkaniowe. W Szklarskiej Porębie coraz więcej domów posiada nową elewację i zadaszenie. Jest to inicjatywa samych mieszkańców, którzy w ten sposób przyczyniają się do piękniejszego wizerunku miasta.

Pomysłodawcy tego miłego wydarzenia zdają sobie sprawę, że w tym roku mogli pominąć wiele zaangażowanych osób. Skierowali więc apel do mieszkańców, aby sami zgłaszali kolejne kandydatury, co powiększy grupę wyróżnionych w następnych latach. – Czegoś takiego tu wcześniej nie było, a to oznacza, że się rozwijamy – powiedział na koniec ksiądz Bogusław Sawaryn.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
184
Tak
32%
Nie
62%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group