Wtorek, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 7200
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Samorządowcy optymistycznie o przyszłości inwestycyjnej

Wtorek, 10 stycznia 2012, 8:16
Aktualizacja: Środa, 11 stycznia 2012, 8:18
Autor: Es
JELENIA GÓRA: Samorządowcy optymistycznie o przyszłości inwestycyjnej
Fot. RED
Ostatni miesiąc ubiegłego roku obfitował w zdarzenia zapowiadające kontynuowanie intensywnej działalności inwestycyjnej w Jeleniej Górze. – Wydawaliśmy co tydzień 2 – 4 decyzja określane jako „pozwolenie na budowę” – powiedział Hubert Papaj, zastępca prezydenta miasta.

Dotyczyły one i drobniejszych, i zdecydowanie dużych inwestycji, jak choćby uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na obszarze Osiedla Pomorskiego, budowy hali sportowej „Mechanik” przy ul. Obrońców Pokoju, czy budowa obiektu mieszkalno-usługowego przez firmę „Duko”.

– W Jeleniej Górze, w różnej fazie budowy znajduje się obecnie kilkanaście budynków mieszkalnych, wznoszonych przez przeróżnych developerów, którzy wcześniej czy później znajdują chętnych na ich zakup, co rozwiązuje sukcesywnie problem mieszkaniowy w stosunku do młodych rodzin. Równolegle sumujemy efekty działań miasta, które w ub. roku odzyskało niemal sto mieszkań i zasiedliło w nich nowych lokatorów, przy czym te mieszkania najczęściej trafiły do rodzin o średnim lub niższym poziomie zamożności – dodaje zastępca prezydenta.

Czy ta optymistyczna wizja znajduje odzwierciedlenie w opinii mieszkańców? Niekoniecznie. Rosnące ceny towarów i usług nie sprzyjają optymizmowi, choć akurat na rynku nieruchomości przewidywane są spadki cen. Mało kogo jednak stać na kupno nowego mieszkania. Jeleniogórzanie oczekują więcej inwestycji w kręgu industrialnym i tworzenia nowych miejsc pracy. Tu jednak przyszłość nie rysuje się w optymistycznych barwach.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group