Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 3444
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polana Jakuszycka: Są warunki na biegówki

Sobota, 8 maja 2021, 7:03
Autor: WAC
Polana Jakuszycka: Są warunki na biegówki
Fot. Stowarzyszenie Bieg Piastów/Ula Sokołowska
Mimo że kończy się pierwsza dekada maja w Jakuszycach można nadal biegać na nartach. Prognozy pogody wskazują jednak, że może to być ostatni w tym sezonie weekend z biegówkami.

Ostatni raz jakuszyckie trasy były ratrakowane 1 maja, jednak w dalszym ciągu założone wtedy ślady są widoczne. Choć w dzień jest stosunkowo ciepło, zimne noce sprawiają, że w dalszym ciągu miłośnicy biegówek mogą się cieszyć z możliwości uprawiania swojego ulubionego sportu.

Dla biegaczy mamy obecnie dwie propozycje tras. Pierwsza biegnie Dolnym Duktem, przez Rozdroże pod Cichą Równią i dalej trasą Questa na kopalnię – mówi Leszek Kosiorowski ze Stowarzyszenia Bieg Piastów. - Drugi wariant narciarski: podchodzimy z nartami w ręku z Jakuszyc w stronę Samolotu, po około 400 metrach docieramy do śniegu i dalej już szusujemy na nartach. przez Samolot, jak i przez równoległą do niego trasę Volvo, na Orle. Warunki ogólnie są trudne, na trasach występują przetarcia, śniegu już mało, więc nie ma mowy o ratrakowaniu. Ale jeśli ktoś kocha biegówki i chce doświadczyć czegoś tak niezwykłego, jak narty majowe w Jakuszycach - niech się nawet nie zastanawia. To jest ten moment. Od niedzieli zapowiadane jest silne ocieplenie całodobowe i wydaje się, że ten sezon lada dzień się skończy.

Twoja reakcja na artykuł?

14
67%
Cieszy
2
10%
Hahaha
0
0%
Nudzi
3
14%
Smuci
0
0%
Złości
2
10%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group