Piątek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8515
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Są pieniądze na symulatory pożarowe

Wtorek, 22 grudnia 2020, 6:01
Autor: WAC
Powiat: Są pieniądze na symulatory pożarowe
Fot. Starostwo Powiatowe
Wczoraj (21.12) została zawarta umowa o współpracy pomiędzy Powiatem Jeleniogórskim a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu na realizację projektu pn.: "Wsparcie edukacji ekologicznej i przeciwpożarowej dzieci, młodzieży i dorosłych mieszkańców powiatu jeleniogórskiego poprzez zakup mobilnych symulatorów zagrożeń pożarowych".

Celem jest edukacja ekologiczna mieszkańców powiatu jeleniogórskiego w zakresie zapobiegania pożarom, a w konsekwencji ograniczenia emisji gazów do atmosfery oraz zagrożeń dla przyrody. Zwiększona zostanie wiedza i świadomość społeczna dotycząca określonych zagrożeń i ich wpływu na życie ludzkie i środowisko. Zadanie realizowane będzie przez Powiat Jeleniogórski, wspierany przez Karkonoski Park Narodowy i Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze.

Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze kupi trzy mobilne symulatory zagrożeń pożarowych. Najważniejszą funkcją tych symulatorów jest dynamiczna prezentacja zagrożeń pożarowych i innych niebezpiecznych zdarzeń, jakie mogą mieć miejsce w domu jednorodzinnym, budynku użyteczności publicznej oraz lesie. Sterowane przez komputery efekty świetlne, dźwiękowe oraz wydobywający się dym realnie oddają grozę sytuacji, pobudzając wyobraźnię odbiorców.

Projekt zostanie zrealizowany dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu w wysokości 150 000 zł.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group